Tarih : 19.01.2021 - 22:16 Yorum : 0

KKTC’de 4968 kişi Covid-19’a karşı aşılandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, KKTC’de 4968 kişinin Covid-19’a karşı aşılandığını bildirdi.

KKTC’de 4968 kişi Covid-19’a karşı aşılandı

Türkiye’den alınan Sinovac aşılarının cuma günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) uygulanmaya başlanmasına ilişkin Sağlık Bakanı Ali Pilli önemli açıklamalarda bulundu. Pilli, cuma gününden itibaren başlayan Covid-19 aşı uygulamasında toplam 4968 kişinin aşılandığını belirtti. Bakan Pilli, toplamda 4944 adet Sinovac, 24 adet BioNTech-Pfizer aşısının yapıldığını aktardı.

Bakan Pilli, aşı uygulamasının başta tüm devlet ve özel hastanelerde görev yapan sağlık ve hastane çalışanlarıyla başlandığını ifade ederek, “Covid-19 aşı uygulaması başta tüm devlet ve özel hastanelerde görev yapan sağlık ve hastane çalışanlarına, Tıp Fakültesinde öğrenim gören 4, 5 ve 6‘ncı sınıflara, Diş Hekimliği okuyan 4. ve 5. sınıflara, tüm özel laboratuvar çalışanlarına, tüm eczacı ve eczane çalışanlarına, özel ve devlette çalışan veterinerlere, fizyoterapistlere, Sağlık Bakanlığı çalışanlarına gönüllük esası doğrultusunda yapılmıştır” dedi.

KKTC’de 5 merkezde aşılama yapılıyor
KKTC’de toplamda 5 merkezde aşılama çalışmaları yapılıyor. Bundan sonraki aşamada ise vatandaşlar Sağlık Bakanlığı internet sitesinden başvuracak olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara Pfizer-BioNTech ve Sinovac aşısının yapılmaya devam edileceği belirtildi. KKTC’de 80 yaş üzeri kişiler için aşı programını açıklayan Bakanlık, belirtilen aşı merkezleri ve tarihlerinde 80 yaş ve üzeri kişilere Covid-19 aşısı yapılacağını duyurdu.

Kaynak : İHA
Etiketler : SinoVac Pfizer BionTech KKTC
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber