Tgrt Haber
09 Şubat 2024 15:06 - Güncelleme : 09 Şubat 2024 15:06

Kuzey Kore, Güney ile barışı müzakere etmeyecek

Kuzey Kore lideri Kim, Güney Kore ile diyalogdan yana olmadığını söyledi.

Editör: Berkay Alptekin / Kaynak: Anadolu Ajansı
Kuzey Kore, Güney ile barışı müzakere etmeyecek
Kuzey Kore, Güney Kore

Kuzey Kore Merkezi Haber Ajansının (KCNA) haberine göre, Kim, Kuzey Kore Savunma Bakanlığına yaptığı ziyarette Güney ile ilişkilerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Kim, Seul ile diyalog ve diplomatik ilişki kurmanın anlamsız olduğunu dile getirerek, ülkesinin "çöküşünü isteyen Güney Koreli kuklalarla gerçekçi olmayan diyalog ve işbirliğinden kurtulduklarını" söyledi.

"ONLARI YOK ETME MEŞRUİYETİNE VE HAKKINA SAHİBİZ"

Provoke edilmeleri halinde "hasmını" yok edeceği tehdidinde bulunan Kim, "Bu durumda, bağımsızlığımızı korumak adına, her zaman düşmanımıza saldırarak onları yok etme meşruiyetine ve hakkına sahibiz." dedi.

Kuzey Kore Yüksek Halk Meclisinde önceki gün yapılan bir toplantıda, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği ve Kumgang Dağı'nda düzenlenecek uluslararası turlara dair yasaların feshedilmesi kararı alınmıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...