Tgrt Haber
15 Kasım 2023 13:05 - Güncelleme : 15 Kasım 2023 13:20

Letonya Dışişleri Bakanı Karins de telefon şakası kurbanı oldu: Ukrayna itirafı gündemde

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni'nin ardından Letonya Dışişleri Bakanı Krisjanis Karins de şakaya maruz kaldı. Fakat Bakan Karins'in şaka olduğunu fark etmediği telefon konuşmasında Ukrayna hakkında söyledikleri kayıtlara geçti.

Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: TGRT HABER
Letonya Dışişleri Bakanı Karins de telefon şakası kurbanı oldu: Ukrayna itirafı gündemde
Letonya, Ukrayna, Rusya

Telefon şakalarıyla ünlenen Lexus ve Vovan lâkaplı Rus komedyenler Aleksandr Stolyarov ve Vladimir Kuznetsov, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni'nin ardından Letonya Dışişleri Bakanı Krisjanis Karins'i hedef aldılar. Kendilerini Afrikalı bir siyasetçi gibi tanıtan komedyenler, Ukrayna-Rusya savaşı konusunu açtıkları an Bakan Karins'in itirafı telefon konuşmasına damga vurdu. 

Karins, konuşma sırasında “Bu savaşın çabuk bitmeyeceğini anlıyoruz. Bu hepimize pahalıya mal olacak zira Ukraynalılara her zaman yardım ediyoruz. Sonuç olarak, bu, Ukrayna’ya yardım için para harcamak anlamına geliyor. Biz de bundan memnun değiliz ama başka bir seçenek de göremiyoruz” dedi.

Letonya Dışişleri Bakanı Karins de telefon şakası kurbanı oldu: Ukrayna itirafı gündemde
Lexus ve Vovan lâkaplı Rus komedyenler

''EŞ ZAMANLI AMBARGOLAR MANTIKLI''

Rusya’ya uygulanan ambargonun ancak tüm AB ülkelerinin bunu eş zamanlı olarak uygulaması halinde bir anlam ifade edeceğini söyleyen Karins, aksi takdirde ticaretin Finlandiya, Litvanya ve Estonya gibi ülkeler üzerinden devam edeceğini kaydetti.

Karins, daha önce, Letonya’nın GSYİH’sinin yüzde 1,3’ünden fazlasını Ukrayna’ya yardım olarak gönderdiğini ve yüzde 1’den fazlasının Kiev’in savunma ihtiyaçlarına yönlendirildiğini açıklamıştı. Letonya, ordu envanterindeki Stinger tipi füzesavar komplekslerinin tamamını Kiev’e vermişti.

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...