Tarih : 20.06.2021 - 12:45 Yorum : 0

Macaristan'dan Türk savunma sanayisine övgü: Türkiye çok iyi işler çıkarıyor

Ankara Büyükelçisi Matis, sadece İHA ve SİHA'larla ilgilenmediklerini, Türk savunma sanayisinde üretilen diğer ürünlere de ilgi duyduklarını ve satın almayı düşündüklerini ifade etti.

Macaristan'dan Türk savunma sanayisine övgü: Türkiye çok iyi işler çıkarıyor

Türkiye, savunma sanayi çerçevesinde özellikle insansız hava araçları teknolojisindeki başarısıyla göz dolduruyor.

Libya, Suriye ve son olarak Dağlık Karabağ'ın işgalci Ermenistan güçlerinden geri alınmasında büyük paya sahip olan SİHA'lar için birçok ülke satın alma seçeneğini değerlendiriyor.

MACARİSTAN'DAN TÜRK SAVUNMA SANAYİSİNE ÖVGÜ

Halihazırda Katar, Azerbaycan ve son olarak Avrupa Birliği ve NATO üyesi Polonya tarafından satın alınan SİHA'larla yakından ilgilenen ülkeler arasında Letonya, Kazakistan, Macaristan ve Romanya da bulunuyor.

Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, Rus basınından Sputnik'e yaptığı açıklamada Bayraktar TB2'leri değerlendirdi.

"Bu konuda şu anda net bir plan yok." diyen Matis, görüşmelerin sürdüğünü ve en uygun olanı seçmeye hazır olduklarını kaydetti.

Matis, "Sadece İHA/SİHA konusunda değil. Bizim gözümüz Türk savunma sanayisinin tüm ürünlerinde." ifadesini kullandı.

"TÜRKİYE ÇOK İYİ İŞLER ÇIKARIYOR"

Daha önce Macar basınında çıkan haberlerde, Türk savunma sanayisinin kaydettiği ilerleme okurlara aktarılarak, "Türkiye'nin başka ülkeleri zengin etmek yerine kendi bağımsız savunma teknolojisini geliştirdiği" vurgulanmıştı.

''Türkiye kendi savaş uçağını, uçak gemisini, zırhlı araçlarını geliştiriyor ve bu arada ürettiği İHA'lar da çok iyi işler çıkarıyor.'' denilmişti.

Alman basınından Türk SİHA'larına övgü: Savaşta devrimin yeni standardı Alman basınından Türk SİHA'larına övgü Türkiye'de üretilen Bayraktar TB2, Almanya’da gündem olmayı sürdürüyor. Alman basını Türk SİHA’larından bir kez daha övgü dolu sözlerle bahsetti. Alman Handelsblatt gazetesi, diğer ülkelere ihraç edilmeye başlanan SİHA'ları gündeme getirdi.

Alman ordusundan Türk SİHA'sına övgü Alman ordusundan Türk SİHA'sına övgü Türk SİHA'larına bir övgü de Alman ordusundan geldi. Yarbay Michael Karl, bir gazeteye yaptığı açıklamada "Alman ordusu böylesi silah sistemlerinin karşısında çıkmış olsa, kendisini yeterince korumayı başaramazdı" itirafında bulunda.

ABD basını Türk SİHA'larına övgüler dizdi ABD basını Türk SİHA'larına övgüler dizdi ABD basınının önde gelen yayın organlarından Wall Street Journal, Türkiye'nin ürettiği silahlı insansız hava araçları (SİHA) için övgüler dizdi.

Türk SİHA'larına övgü dolu sözler Türk SİHA'larına övgü dolu sözler Türkiye’nin SİHA’ları dünya genelinde büyük bir itibar kazandı. Çevrimiçi düzenlenen Türkiye’nin SİHA’ları adlı panelde Türk SİHA’larına övgü dolu sözler geldi.

Kaynak : AA
Etiketler : siha iha savunma
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber