2021-05-15 11:24:33

Mescid-i Aksa İmamı, İsrail zulmünü anlattı: Bayrak çekeceklerdi

Mescid-i Aksa İmamı Şeyh İkrime Sabri, "Filistinli gençler Mescid-i Aksa’da o ölüm-kalım mücadelesini vermese şu an, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa üzerinde Siyon bayrağı dalgalanıyor olacaktı" dedi.

Mescid-i Aksa İmamı, İsrail zulmünü anlattı: Bayrak çekeceklerdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İsrail işgal güçlerinin ramazan ayı ile birlikte başlattığı tahrik ve saldırılar bütün işgal alanlarında sergilenen tarihî direnişle karşılık buldu.

27 Ramazan gecesi başlayan saldırıyı "tarihin en büyük tahriki" olarak nitelendiren Mescid-i Aksa İmamı Şeyh İkrime Sabri, yaşanan olayları İsrail saldırısının sürdüğü anlarda ve zor şartlar altında Türkiye gazetesine konuştu. Şayet Filistinli gençler Mescid-i Aksa’da o ölüm kalım mücadelesini vermeseydi diyen İkrime Sabri "Şu an, kutsal mabedimiz, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın üzerinde Siyon bayrağı dalgalanıyor olacaktı’’ dedi.

İsrail'i yönetenlerin gözünü kan bürüdü diyen İkrime Sabri, tüm dünyanın canlı yayın eşliğinde bu katliamı izlediğine vurgu yaptı. 

GAZZE'DE ÖLÜM-KALIM SAVAŞI

15 günde 120'den fazla şehit verildiğini, 900'den fazla yaralı olduğunu ve 1002den fazla öğrencinin İsrail tarafından alıkonulduğunu belirten İkrime Sabri, Gazze2nin bir gecede 160'tan fazla uçakla bombalandığını söyledi. Savaşın ölüm kalım mücadelesi olduğunun farkında oluklarını vurgulayan İkrime Sabri, "Nablus, Batı Şeria, Gazze, Ramallah, Cenin topyekûn direniş hâlinde. Kadını-erkeği, genci-yaşlısı ile bu isyana katıldılar ve destan yazıyorlar’’ diye konuştu.

MESCİD-İ AKSA'YI BOMBALAYABİLİRLER

İsrail'in Mescid-i Aksa'nın bombalanması dahil her ihtimali değerlendirdiğini söyleyen İkrime Sabri İsrail'in katliam ve işgal amaçlı her çılgınlığı göze aldığına dikkat çekti. Tüm kanlı girişimlere hazır olduklarını söyleyen İkrime Sabri, "Asla bu kutsal mekânı terk etmeyeceğiz ve nöbetimize devam edeceğiz’’ dedi.

İSLAM DÜNYASINI BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE

Mescid-i Aksa'nın tüm İslam ümmetinin izzedi olduğunu ve burada kurulan barikatın tüm ümmeti temsil ettiğinin altını çizen İkrime Sabri, "İsrail bu barikatı aşarsa kesinlikle durmayacak. Birçok ülkenin haritası değişecek ve İslam dünyası daha büyük tehlikelerle yüzleşecek" dedi. Bu yüzden Müslümanların uyanık olmasını isteyen İkrime Sabri, "İntifadayı küresel ölçeğe taşımalıyız ve hem Resulullah’ın arşa yükseldiği kutlu mescidin izzetini çiğnetmemeli hem de İslam coğrafyasına daha fazla kan ve gözyaşı döktürecek işgal ve kaos projelerine set olmalıyız’’ uyarısında bulundu.

TÜRKİYE'NİN DESTEĞİNE TEŞEKKÜR

İkrime Sabri, Türkiye'nin ve özellikle cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sergilediği tavırla bir kez daha örnek olduğunu kaydetti. Türkiye'nin desteği "direncimizi ve şevkimizi artırıyor" diyen İkrime Sabri, "İsrail barbarlığını en güçlü şekilde anlatan ve dış dünyada sesimiz olan Türkiye’nin tüm yöneticilerine ve aziz kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Hükûmetle birlikte Türk medyası, STK’lar ve farklı illerde yapılan protestolar bize güç verdi." dedi.

İSRAİL KARADAN SALDIRIRSA BÜYÜK KAYIPLAR VERECEK

Türk kanalları ve ajanslarının kendileriyle olduğunu ve vahşeti canlı yayınladığını söyleyen İkrime Sabri açıklamalarında, "Bu saldırılar bir dönüm noktası olacak ve Allah’ın izni İsrail kaybedecek. Karadan yapacağı bir saldırı durumunda işgal unsurlarının ne denli büyük kayıplar vereceğini tüm dünya görecek. Kardeşlerimiz bize dualarını eksik etmesin’’ dedi.

Etiketler