Tarih : 18.05.2021 - 23:15 Yorum : 0

Mısır'dan İsrail-Filistin arasında ateşkes önerisi

İsrail medyası, Mısır’ın İsrail-Filistin arasında perşembe günü saat 06.00’dan itibaren başlayacak bir ateşkes önerdiğini iddia etti. Hamas'ın bu ateşkes teklifine olumlu baktığı söylenirken, İsrail'in ise sessizliğini koruduğu belirtildi.

Mısır'dan İsrail-Filistin arasında ateşkes önerisi

İsrail'in Kanal 12 televizyonunda yer alan habere göre, tarafların kabul etmesi halinde Mısır'ın önerdiği ateşkesin perşembe yerel saatle 06:00'da uygulanmaya başlanmasının planlanıyor.

HAMAS ATEŞKES ÖNERİSİNİ KABUL ETTİ

Gazze Şeridi'nin kontrolünü elinden bulunduran Hamas'ın ateşkes önerisini kabul ettiği, İsrail'den ise henüz cevap gelmediği ifade edildi.

Haaretz gazetesine konuşan ve adı açıklanmayan İsrailli bazı kaynaklar, Gazze'ye saldırıların birkaç gün içinde sonlandırılmasını beklediklerini dile getirdi.

İSRAİL MESCİD-İ AKSA'DA İBADET EDENLERE SALDIRMIŞTI

İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da Ramazan ayında ibadet edenlere saldırması ve Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerini evlerinden zorla çıkarma planı bölgede gerginliği tırmandırmıştı.

FİLİSTİNLİ DİRENİŞ GRUPLARI İSRAİL POLİSİNE SÜRE TANIMIŞTI

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

"SURLARIN MUHAFIZI" ASKERİ OPERASYONUNU BAŞLATMIŞLARDI

Verilen sürenin tamamlanmasına karşın İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

SALDIRILARDA ŞEHİT OLANLARIN SAYISI 217'YE YÜKSELDİ

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda şehitlerin sayısı 63'ü çocuk olmak üzere 217'ye yükseldi.

Saldırılara karşı Gazze'den atılan roketler nedeniyle İsrail'de 12 kişi öldü.

İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonucu 52 bin kişi yerinden edildi İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonucu 52 bin kişi yerinden edildi BM, İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonucu en az 52 bin kişinin yerinden edildiğini duyurdu.

İsrail’i kınamak için kepenk indirdiler İsrail’i kınamak için kepenk indirdiler İşgalci İsrail'e protestolar devam ediyor. Kudüs'te yaşayanlar kepenk indirdi.

İsrail'in saldırıları Filistin’in ekonomisini de yerle bir etti İsrail'in saldırıları Filistin’in ekonomisini de yerle bir etti İşgalci İsrail'in saldırıları sonucunda Filistin 244 milyon dolar maddi hasara uğradı.

Gazzeli babadan acı haber! Gazzeli babadan acı haber! İşgalci İsrail’in savaş uçakları altında Gazze’ye düzenlediği bombardıman sırasında kızların korkularını yenmesi için onları teskin ettiği anları kaydeden Ahmed Mansi isimli Filistinli baba hayatını kaybetti.

Mısır, Gazze için 500 milyon dolar bağışlıyor Mısır, Gazze için 500 milyon dolar bağışlıyor İsrail güçlerinin günlerce süren bombardımanının ardından yıkıma uğrayan Gazze Şeridi'nin inşasına Mısır'dan destek geldi.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber