Tarih : 14.05.2021 - 20:07 Yorum : 0

Netanyahu gerilimi tırmandırıyor: Daha bitmedi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "daha bitmedi" diyerek abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıların süreceğinin sinyalini verdi.

Netanyahu gerilimi tırmandırıyor: Daha bitmedi

Görüntülü mesaj yayınlayan ve koltuğunu kaybetmemek için bölgeyi ateşe atan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, gerilimi tırmandıracak açıklamalarda bulundu.

"HENÜZ BİTMEDİ"

Filistinli direniş örgütü Hamas’ın üst düzey isimlerine her yerde ulaşabileceklerini iddia eden Netanyahu, "Henüz bitmedi. Şehirlerimizin ve vatandaşlarımızın güvenliğini yeniden sağlamak için her şeyi yapacağız." ifadesini kullandı.

FİLİSTİNLİ DİRENİŞ GRUPLARI İSRAİL POLİSİNE SÜRE TANIMIŞTI

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

"SURLARIN MUHAFIZI" ASKERİ OPERASYONUNU BAŞLATMIŞLARDI

Verilen sürenin tamamlanmasına karşın İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

31'İ ÇOCUK 122 FİLİSTİNLİ ŞEHİT OLDU

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 10 Mayıs'tan bu yana 31'i çocuk 122 Filistinli şehit oldu, yaralı sayısı 900'e ulaştı.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber