Tarih : 15.05.2021 - 20:13 Yorum : 0

Netanyahu'dan Biden'a "kayıtsız destek" teşekkürü

ABD, işgalci İsrail'in Filistinlilere yaşattığı zulmü ve şiddetini kınamadı. ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde, ABD'nin "İsrail'in meşru müdafaa hakkına sarsılmaz desteğini" iletti.

Netanyahu'dan Biden'a "kayıtsız destek" teşekkürü

ABD, işgalci İsrail'in Filistinlilere yaşattığı zulmü ve şiddetini kınamadı. Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Biden'ın bugün Netanyahu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi. Açıklamada, "Biden, Hamas ve diğer terör gruplarının Kudüs ve Tel Aviv de dahil bölgelere yönelik roket saldırılarını kınadı. Biden, İsrail'in güvenliği ve İsrail'in sivilleri korurken kendini ve halkını meşru müdafaa hakkına sarsılmaz desteğini iletti." ifadesine yer verildi. Biden'ın bölgede sürdürülebilir sükunetin tekrar tesis edilmesi konusundaki görüşünü de ilettiğinin aktarıldığı açıklamada, "Biden, tüm dünyadaki çeşitli inançlardan insanlar için çok önemli bir şehir olan Kudüs'ün barış yeri olması gerektiğini belirtti." bilgisi paylaşıldı.

İsrail çok katlı bir binayı daha hedef aldı İsrail çok katlı bir binayı daha hedef aldı İsrail düzenlediği hava saldırısı ile Gazze Şeridi’nde yer alan çok katlı Mushtaha Kulesi'ni vurdu.

İsrail gazetecilere 10 dakika bile izin vermedi İsrail gazetecilere 10 dakika bile izin vermedi Abluka altındaki Gazze Şeridi'nde, uluslararası basın kuruluşlarının ofislerinin de bulunduğu bina, İsrail savaş uçaklarınca vurularak yerle bir edildi. Bina sahibi ile İsrailli yetkilinin saldırı öncesi yaptıkları görüşme ortaya çıktı. Görüşmede İsrail ordusunun, binanın boşaltılması için 10 dakika daha izin vermediği ortaya çıktı.

İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor İşgalci İsrail Filistin'i vurmaya devam ediyor Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında şehit sayısının 61'i çocuk, 36'sı kadın olmak üzere 213’e, yaralı sayısının ise bin 442’ye yükseldiğini açıkladı.

İLİŞKİLERİN SÜRDÜRÜLMESİ KONUSUNDA MUTABIK KALINDI

Açıklamada, Biden'ın Netanyahu'ya son dönemde Mısır, Ürdün, Katar ve Filistin dahil bölge ülkeleri ile yapılan diplomatik diyaloglar konusunda da bilgi verdiği vurgulanarak, "İki lider, dışişleri, savunma bakanları, genelkurmay başkanları, ulusal güvenlik danışmanları seviyesinde devamlı ilişkilerin sürdürülmesi konusunda mutabık kaldı." bilgisine yer verildi.

Al Jazeera: İsrail'in saldırısı barbarca bir eylemdir Al Jazeera: İsrail'in saldırısı barbarca bir eylemdir Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera, İsrail'in Gazze'de içinde ofisinin bulunduğu yüksek katlı binayı vurarak yıkmasını barbarca bir eylem olarak nitelendirdi. Al Jazeera Medya Ağından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'deki ofisini yıkması kınanarak, uluslararası topluma gazetecilerin korunması çağrısında bulunuldu.

Cami enkazında ezan: İsrail'e meydan okudu Cami enkazında ezan: İsrail'e meydan okudu İşgalci İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sonucu yıkılan Qlaibo Cami'nin enkazının üzerine çıkan Filistinli bir adam ezan okudu.

İŞGALCİ İSRAİL'İN SALDIRILARINDA ŞEHİT SAYISI 145'E YÜKSELDİ

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze’ye gerçekleştirdiği saldırılar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 145'e, yaralı sayısının ise bin 100’e yükseldiği bildirildi.

Etiketler : İsrail Gazze Saldırı ABD
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber