23˚
İstanbul
23˚
açık
Nem %56
Rüzgar 2.19 /s
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
17˚/11˚
Cuma
19˚/12˚
Cumartesi
23˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2021-05-26 10:26:02

Oğlunun doğum gününü yıkılan evininin enkazı üstünde kutladı

İşgalci İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda evleri yıkılan Filistinli aile, 13 yaşındaki oğullarının doğum gününü hain saldırılarda yıkılan evlerinin üzerinde kutladı. Aile tüm olanlara rağmen dünyaya ders niteliğinde bir duruş sergiledi.

Oğlunun doğum gününü yıkılan evininin enkazı üstünde kutladı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İşgalci İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda evleri yıkılan Filistinli aile, 13 yaşındaki oğullarının doğum gününü hain saldırılarda yıkılan evlerinin üzerinde kutladı. Aile tüm olanlara rağmen dünyaya ders niteliğinde duruş gösterdi. Enkazdan çıkardıkları briketleri üst üste koyarak masa yapan, üzerine de doğum günü pastasını yerleştiren Sabbih ailesi, balonlar ve doğum günü süsleriyle de taş yığınları arasında sıcak ve renkli bir görüntü oluşturdu.

HER DURUMDA MUTLU OLABİLMEK

Aile, her durumda mutlu olabilmeyi ve dik durabilmeyi öğretmek istedikleri oğulları Mahmud'un arkadaşlarını da partiye davet etmeyi unutmadı.Ülkelerini asla terk etmeyeceklerini vurgulayan Filistinliler evlerinin yıkılmasından duydukları hüzne rağmen bayramlarının ve kutlamalarının devam edeceklerini tüm dünyaya bir kez daha gösterdi.

"HÜZNE RAĞMEN KUTLAMALARA DEVAM EDECEĞİZ"

Mahmud'un babası Rail Sabbih, "İsrail'in sebep olduğu tüm bu yıkıma ve yaralara rağmen oğlum Mahmud'un doğum gününü kutladık. İsrail bayram günü evimizi yıkmış, sevincimizi de vurmuştu. Ama işte şimdi bugün burada doğum günü kutluyoruz." dedi. Sabbih, evlerinin yıkılmasından duydukları hüzne rağmen bayramlarının ve kutlamalarının devam edeceğini vurguladı.

SALDIRILARDA 254 KİŞİ ŞEHİT OLDU

İsrail'in Gazze Şeridi'ne 10 Mayıs'ta başlattığı saldırılar, Hamas ile varılan ateşkes doğrultusunda 21 Mayıs'ta yerel saatle 02.00'de sona ermişti. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 66'sı çocuk, 39'u kadın olmak üzere 254 kişi hayatını kaybetti.

Etiketler