20˚
İstanbul
20˚
parçalı az bulutlu
Nem %58
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-23 11:28:02

Dünya diken üstünde! Fukuşima Nükleer Santrali'nde korkutan sızıntı!

2011’den şiddetli deprem nedeniyle arızalanan ve dünyada büyük bir tedirginliğe neden olan Fukuşima Nükleer Santrali'nde tekrar sızıntı meydana geldi.

Dünya diken üstünde! Fukuşima Nükleer Santrali'nde korkutan sızıntı!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

2011 yılında yaşanan 9.0 şiddetindeki deprem nedeniyle arızalanan ve dünyada büyük bir tedirginliğe neden olan Fukuşima Nükleer Santrali'nde tekrar sızıntı meydana geldi. 20 binden fazla kişinin ölümüne neden olan ve dünyaya halen tehlike saçan Fukuşima Nükleer Santreli ile ilgili yetkililerden açıklama yaptı.

DEPO TANKINDAN SIZDI

Japonya'da bulunan Fukuşima Nükleer Santrali'nde görevli bir operatör, yer altı suyunun reaktör binalarına sızmasını engelleyen bir buz duvarı oluşturmakta kullanılan bir soğutma sıvısının, iki depolama tankından sızdığını tespit etti. Kısa süreli bir paniğe neden olan sızıntı ile ilgili bölgede görevli şirket, sızıntının duvar ya da çevre üzerinde bir etkiye sahip olmadığını söyledi. Yine de, dünyanın en kötü çevre felaketinde neden olan nükleer santralin temizleneme sırasında bu sızıntı nedeniyle 'öngörülemez' şeyler yaşanabilir.

8. DEFA YAŞANDI

Şirket sözcüsü Tsuyoshi Shiraishi, "Buz duvarını korumak için kullanılan 4 ton kalsiyum klorür çözeltisinde sızıntı benzeri olay 8. defa yaşandı. Şu anda nedenini araştırıyoruz" dedi. Ancak sözcü, duvarın soğutma sıvısının çözülmesinin zaman almasından dolayı ani bir etkinin yaşanmayacağını belirtti. 

Etiketler