2022-06-29 08:52:49 | Son Güncelleme : 2022-06-29 09:21:05

Önce şok dalgası sarstı ardından taşlar yağdı! İşte Rusya'nın AVM'yi vurduğu anların görüntüleri

Rusya'nın Ukrayna'nın Kremençuk şehrindeki AVM'ye düzenlediği saldırıya ait görüntüler, bir parkın güvenlik kamerasından çıktı. Parka önce bir şok dalgası yayıldı ardından taşlar düşmeye başladı.

Rusya'nın geçtiğimiz gün Ukrayna'nın Kremençuk şehrindeki AVM'ye düzenlediği füze saldırısına ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Füzelerle vurulan AVM'nin yakınındaki bir parkın güvenlik kamerasına ait görüntülerde, AVM’ye düzenlenen füze saldırısı sırasında füzelerden birinin parka isabet ettiği ve parkta bulunan sivillerin ise panikle sağa sola kaçtığı görüldü.

Saldırı sırasında bazı siviller panikle parkta bulunan gölete atlarken, parkta yürüyüş yapan bir baba ise çocuğunu kucağına alarak ağaç altına sığındı.

18 KİŞİ ÖLDÜ, 59 KİŞİ YARALANDI

Rusya saldırıda AVM yakınındaki bir mühimmat deposunu hedef aldığını iddia ederken, Ukrayna AVM yakınında mühimmat deposu bulunmadığını açıkladı.

AVM'ye düzenlenen saldırıda 18 kişi hayatını kaybetmiş, en az 59 kişi ise yaralanmıştı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise, AVM içinde binden fazla kişinin bulunduğunu öne sürmüş, "Bu hedef dışı bir füze saldırısı değil, bu hesaplanmış bir Rus saldırısı" demişti.