2022-06-20 07:48:50 | Son Güncelleme : 2022-06-20 08:34:28

Pakistan’da halk enflasyonu protesto etmek için sokağa indi! Imran destekçileri meydanları doldurdu

Pakistan’ın eski Başbakanı Imran Khan’ın partisi Tehreek-i Insaf (PTI) destekçileri birçok kentte sokağa indi. Meydanları dolduran kalabalık ülkedeki yüksek enflasyona tepki gösterirken Khan görüntülü olarak halka hitap etti.

Pakistan’da halk enflasyonu protesto etmek için sokağa indi! Imran destekçileri meydanları doldurdu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Pakistan’da yaşanan ekonomik kriz meydanları doldurttu. Eski başbakan Imran Khan’ın partisi Tehreek-i Insaf (PTI) destekçileri birçok kentte protesto gösterisinde bulunmak için gösteri yaptı. Ülkedeki yüksek enflasyonu protesto eden Khan göstericilere görüntülü olarak hitap ederken mevcut hükümetin halkını veya ülkenin geleceğini umursamadığını belirterek, Pakistan ekonomisinin “tehlikede” olduğunu söyledi.

“KURUMLARI YOK EDİYORLAR”

Hükümetinin ABD komplosu ile devrildiği iddiasını yineleyen Khan, PTI iktidardan indirilirse ülkenin harap olacağı ve gelen hükümetin onu kurtaramayacağı konusunda “tarafsızların” uyarıldığını sözlerine ekledi. Khan, "Koalisyon hükümetinin sadece kendilerini kurtarmak için ulusun geleceğini tehlikeye attığını" ifade ederek, hükümetin kendisini iktidarda tutmak için kurumları yok ettiğini iddia etti.