Tarih : 27.08.2021 - 12:25 Yorum : 0

Paşinyan: Türkiye’den gelen olumlu sinyallere olumlu sinyallerle cevap vereceğiz

Yenilgiye uğradığı 'Karabağ Savaşı' sırasında Azerbaycan'a destek verdiği gerekçesiyle Türkiye'yi sıkça hedef alan Ermeni yönetimi geri adım attı. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türk kamuoyundan bazı olumlu sinyaller aldıklarını belirterek “Bu sinyalleri değerlendireceğiz, olumlu sinyallere olumlu sinyallerle cevap vereceğiz.” dedi.

Paşinyan: Türkiye’den gelen olumlu sinyallere olumlu sinyallerle cevap vereceğiz

Paşinyan, başkent Erivan’da gündemdeki konulara ilişkin hükümet toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Türkiye ile Ermenistan arasında sözde Ermeni soykırımı ve Hocalı katliamı nedeniyle kopuk olan ilişkiler, Ermenistan'ın Karabağ'da yenilgiye uğradığı çatışmalarda Türkiye'nin Azerbaycan'a açık desteğiyle olumsuz yönde giderek sertleşmişti. Geride bırakılan süreci değerlendiren Paşinyan, Türkiye ile ilişkilerin yeniden geliştirilmesi noktasında olumlu mesajlar verdi. Türkiye'nin yeninden ilişkileri başlatma yönündeki açıklamalarına destek çıktı.

BU SİNYALLLERİ DEĞERLENDİRECEĞİZ

Konuşmasında Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilere de değinen Paşinyan, “Türk kamuoyundan bazı net olumlu sinyaller alıyoruz. Bu sinyalleri değerlendireceğiz, olumlu sinyallere olumlu sinyallerle cevap vereceğiz.” diye konuştu.

ERDOĞAN: FIRSAT PENCERESİ AÇILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, “Dağlık Karabağ'daki işgalin sona ermesiyle birlikte bölgemizde kalıcı barış adına yeni bir fırsat penceresi açıldığını, Ermenistan'ın bunu değerlendirmesi halinde bizim de gerekeni yapacağımızı ifade ettik." değerlendirmesinde bulunmuştu.

Kaynak : AA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber