Tgrt Haber
29 Kasım 2023 17:15 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 17:20

Polonya'da kömür madeninde patlama: Ölü ve yaralılar var

Polonya'daki bir kömür madeninde, boru hattına su doldurma işlemi sırasında şiddetli bir patlama meydana geldi. Yüzlerce metre derinlikte meydana gelen patlama 4 madenci hayatını kaybetti, 2 madenci de yaralandı.

Editör: Onur Kaya / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Polonya'da kömür madeninde patlama: Ölü ve yaralılar var
Kömür Madeni, Patlama, Maden Ocağı, Polonya

Doğu Avrupa ülkelerinden Polonya'da kömür madeninde patlama oldu. Feci olayda ölen ve yaralanan madenciler olduğu bildirildi.

Ülkenin güneyindeki Jaworzno kentinde bulunan Sobieski adlı kömür madeninde patlama meydana geldi. Katoviçe Madencilik Yüksek Dairesi tarafından yapılan açıklamada, maden ocağındaki dolgu boru hattını temizlemek için havalandırma departmanından görevlendirilen 6 kişilik ekibin boru hattına su doldurduğu esnada patlama meydana geldiği aktarıldı.

YERİN 600 METRE ALTINDA PATLAMA

Yerin yaklaşık 600 metre altında gerçekleşen patlamada, 4 madenci hayatını kaybederken, 1’i ağır 2 madenci de yaralandı. Kazaya ilişkin olarak soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Tauron Madencilik'e bağlı olarak faaliyet gösteren Sobieski kömür madeni, Janina ve Brzeszcze maden ocaklarıyla birlikte ülkede kömür çıkarma hacmi bakımından Polonya Maden Grubu ve Jastrzebska Kömür Şirketi'nin ardından üçüncü sırada geliyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...