Tgrt Haber
08 Şubat 2024 11:52 - Güncelleme : 08 Şubat 2024 11:52

Prens William kanser olan babası Kral Charles hakkında ilk kez konuştu

Kraliçe Elizabeth'in ölümünün ardından tahta geçen İngiltere Kralı 3. Charles kansere yakalandı. Prens Harry'nin apar topar İngiltere'ye gitmesinin ardından Kral'ın büyük oğlu Prens William, katıldığı bir etkinlikte babasının sağlık durumu hakkında ilk kez konuştu.

Editör: Berkay Alptekin / Kaynak: TGRT Haber
Prens William kanser olan babası Kral Charles hakkında ilk kez konuştu
İngiltere, Kral Charles, Prens William, Prens Harry

Geçtiğimiz haftalarda prostat büyümesi nedeniyle hastanede tedavi gören ve ardından taburcu edilen İngiltere Kralı 3. Charles'ın kansere yakalandığı duyuruldu.

Tahtın varisi olan 41 yaşındaki Prens William, dün katıldığı Londra'nın Hava Ambulans'ı (London’s Air Ambulance) için düzenlenen bağış gecesinde 75 yaşındaki babasının sağlık durumu hakkına açıklamalarda bulundu.

NAZİK MESAJLAR İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Bağış gecesinde konuşma yapan Galler Prensi William, "Catherine ve babam için son günlerde gelen nazik destek mesajları için teşekkür etmek istiyorum. Bu mesajların bizim için anlamı çok büyük" ifadelerini kullandı.

Prens sözlerine "Son haftalarda 'tıbbi' konular gündemdeydi. Ben de bu etkinliğe biraz bu konulardan uzaklaşmak için geldim" diye devam etti.

Prens William kanser olan babası Kral Charles hakkında ilk kez konuştu - 1. Resim

EŞİ DE BIÇAK ALTINA YATTI

Prens William'ın eşi Prenses Kate de geçtiğimiz haftalarda "karın bölgesinden" ameliyat olmasıyla gündeme gelmişti. Prenses'in iyileşme sürecinde olduğu biliniyor. Prens William bağış gecesinde Hollywood yıldızı Tom Cruise ile birlikte görüntülendi.

Prens William kanser olan babası Kral Charles hakkında ilk kez konuştu - 2. Resim

UZUN BİR ZAMAN SONRA TEK BAŞINA BABASININ YANINA GİTTİ

Kraliyet hayatına veda ederek eşi Meghan Markle ile ABD’de yeni bir sayfa açan Prens Harry'nin kanser teşhisi konan babasının yanına gitti.

39 yaşındaki Prens Harry, uzun bir zaman sonra İngiltere'ye babasını görmeye eşi ve çocukları olmadan gitti.  Daily Mail'in haberine göre, Kral Charles sağlık durumu hakkında, Buckingham Sarayı haberi duyurmadan önce, iki oğlunu da bilgilendirmişti.

Prens William kanser olan babası Kral Charles hakkında ilk kez konuştu - 3. Resim

MENAİ KÖPRÜSÜ OPERASYONU

Kralın 74 yaşında ve resmi olarak hasta olduğu göz önüne alındığında, oğlu Prens William'ı İngiltere Kralı olarak görmemiz kaçınılmaz gözüküyor.

Kralın ölümünden sonra yaşanacak sürece dair "Menai Köprüsü Operasyonu" kod adıyla ayrıntılı bir plan olduğu da ortaya çıktı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...