25˚
İstanbul
25˚
açık
Nem %44
Rüzgar 4.53 /s
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/20˚
Cumartesi
26˚/18˚
Pazar
26˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-10-12 23:26:59

Price, F-16 sorusuna yorum yapmadı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Fırat Kalkanı Bölgesi'nde terör örgütü PKK/YPG'nin saldırısı sonucu şehit olan iki özel harekat polisi için taziye mesajı yayımladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price ayrıca gazetecilerin F-16 sorularına ise yorum yapmayacağını açıkladı.

Price, F-16 sorusuna yorum yapmadı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi'nde, terör örgütü PKK/YPG'nin zırhlı araca güdümlü füzeyle yaptığı saldırı sonucu 2 Özel Harekat Polisi şehit düştü. ABD Dışişleri Bakanlığı şehit olan iki özel harekat polisi için taziye mesajı yayımladı. 
Price, YPG/PKK'nın adını zikretmeden "NATO müttefikimiz Türkiye'ye sınır ötesinden yapılan saldırıları kınıyoruz. Suriye'de öldürülen iki Türk polisinin ailelerine de başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı. ABD'li sözcü, "Ateşkes bölgelerine tüm tarafların riayet etmesi, Suriye'de istikrarın güçlendirilmesi ve siyasi çözüm için çalışılması önemlidir." değerlendirmesinde bulundu.

F-16 SORUSUNA CEVAP VERMEDİ

Price, "Türkiye bizim önemli bir NATO müttefikimiz ve terörle mücadeleden Suriye'de çatışmanın sona erdirilmesine kadar birçok alanda ortak çıkarlarımız var. Suriye politikası konusunda Ankara ile yakın istişare halinde olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Price, F-16'larla ilgili bir soru üzerine, savunma alanındaki satışlarla ilgili Kongreye bildirim yapılana kadar herhangi bir yorumda bulunmayacaklarını söyledi.

Etiketler