Tarih : 18.06.2021 - 06:25 Yorum : 0

Prof. Dr. Uğur Şahin'den uyarı: Varyantlara ve dördüncü dalgaya dikkat

Biontech'in kurucu ortağı Uğur Şahin’in dördüncü koronavirüsü dalgası ile ilgili uyarıda bulundu. İki doz aşı yapılmasına rağmen Delta varyantının yayıldığını belirten Uğur Şahin, “Eğer dikkatli olmazsak yeni bir dalgayla karşı karşıya kalırız” dedi.

Prof. Dr. Uğur Şahin'den uyarı: Varyantlara ve dördüncü dalgaya dikkat

ABD'nin önde gelen dergilerinden Barron's'ta yer alan haberde BioNTech'in kurucu ortağı Uğur Şahin'in dördüncü koronavirüs dalgası ile ilgili uyarıda bulunduğu aktarıldı.

Kovid-19 aşısı geliştiren Uğur Şahin, “Özellikle Birleşik Krallık’ta aşıya rağmen Delta mutasyonu yayılıyor. Tedbirli olmazsak bazı bölgelerde virüsün 4. Dalgasıyla karşılaşabiliriz” dedi.

3. DOZ AŞI YAPILMASI GEREK

Üçüncü doz koronavirüs aşılarının yapılması gerektiğini söyleyen Şahin, “İki doz aşıyı da aldıktan 6 ay sonra antikor seviyelerinde düşüş gördük. Antikor seviyeleri koruma ile ilgili olduğu için bir noktada destekleyici doz aşı yapılması gerekmektedir. Fakat buna hükümetler nihai kararı verecektir” dedi.

Öte yandan Şahin, gelişmekte olan ülkelerle az gelişmiş ülkelere aşı temininin bir zorunluluk olduğunu dile getirdi. BioNTech ile Pfizer’ın bu yıl 3 milyar dozluk üretim yapabilecek tesisler açtığını söyledi.

Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin yeni hedefi: Kanser aşısı Koronadan sonra sırada kanser aşısı var Koronavirüs salgının ortaya çıkmasının ardından 11 ayda Kovid-19 aşısını bulan Uğur Şahin ve Özlem Türeci çiftinin hedefinde kanser aşısını üretme var. Türk çift, kanser aşısı çalışmalarında ilk uygulama için 2023'ü işaret etti.

Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Ağustos'ta başarırsak Eylül'de normale döneriz Ağustos'ta başarırsak Eylül'de normale döneriz Türkiye'de aşılama çalışması günlük rekor tazeleyerek devam ederken Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, artan vaka ve varyantlar konusunda uyardı. TGRT Haber canlı yayına katılan Özlü, aşılamada 3. doz ve normalleşme süreciyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber