2022-06-27 11:04:20 | Son Güncelleme : 2022-06-27 11:28:26

Putin 128 kiloluk Rus generali Ukrayna'da sahaya sürüyor! Güvendiği isimler bir bir öldürüldü

Ukrayna'nın işgal girişimi sırasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, güvendiği isimleri bir bir kaybetti. Son olarak ise 67 yaşındaki emekli general Pavel'i Ukrayna'ya göndereceği iddia edildi. Emekli general Pavel'in kilosu ve yaşı ise dikkat çekti.

Putin 128 kiloluk Rus generali Ukrayna'da sahaya sürüyor! Güvendiği isimler bir bir öldürüldü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 24 Şubat'ta verdiği askeri emirle başlayan ve yaklaşık 4 aydır devam eden Ukrayna'nın işgali sırasında Rusya birçok üst düzey askerini kaybetti. Ukrayna ordusunun ve Ukrayna halkının direnişi karşısında zaman zaman çaresiz kalan Putin, en güvendiği isimleri sahaya sürmeye başladı ve bir bir güvendiği isimler öldürüldü. 

Son olarak İngiltere'nin tabloid gazetelerinden Daily Star, Putin'in cephede yeni bir görevlendirme ile Suriye'de savaşan ve şu an emekli olan Rus general Pavel'i Ukrayna'ya yollayacağını yazdı. Kremlin'in de 67 yaşındaki Pavel'i göreve çağırdığı belirtilirken emekli askerin kilosu ve yaşı dikkat çekti. Pavel, 128 kilogramlık bir asker ve günde 5 öğün yemek yiyor, sıklıkla ise alkol tüketiyor.

30 BİNDEN FAZLA RUS ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Rus general Pavel'in birlikteki eski komutanın bir topçu saldırısında ciddi şekilde yaralanmasının ardından Rus özel kuvvetlerinin sorumluluğunu üstleneceği iddia edildi.

Daily Star'a konuşan bir kaynak, "Putin'in üst düzey ve en iyi askerleri ya öldürüldü ya da Ukrayna'daki savaşta yaralandı. Dolayısıyla şu an, uzun süredir savaşmamış ikinci sınıf askerleri gönderiyor" dedi. İngiliz medyasına konuşan kaynak bu iddianın temelini ise kamuoyu ile paylaşmadı.

24 Şubat'tan beri Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşta 30 binden fazla Rus askerinin öldüğü ve 100 bin askerin ise yaralandığı tahmin ediliyor.