Tgrt Haber
22 Kasım 2023 23:28 - Güncelleme : 22 Kasım 2023 23:47

Putin G20'de İsrail'i Gazze için bir kez daha suçladı: Gazze'de sivil halk yok edilmedi mi?

Rusya lideri Vladimir Putin, G20 Zirvesi’nde İsrail'in Gazze'deki saldırılarına tepki göstererek "Gazze Şeridi'nde sivil halkın yok edilmesi şok edici değil mi?" diye sordu. Rusya’nın da Ukrayna ile barış görüşmelerini hiçbir zaman reddetmediğini ifade eden Putin, "Müzakere sürecinden çekildiğini kamuoyuna açıklayan Rusya değil, Ukrayna oldu" dedi.

Editör: Birkan Cantürk / Kaynak: TGRT Haber
Putin G20'de İsrail'i Gazze için bir kez daha suçladı: Gazze'de sivil halk yok edilmedi mi?
Rusya, Ukrayna, Putin, Gazze

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Hindistan başkanlığındaki G20 Zirvesi’nde İsrail'in Gazze'de katliama yol açan saldırıları ve Ukrayna'da devam eden savaşa ilişkin ses getiren açıklamalarda bulundu.

Ukrayna’daki savaş ile İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını karşılaştıran Putin, "Can kayıpları herkesi şok ediyor. 201salejiminin Donbass'ta halkına karşı açtığı savaş da şok edici değil miydi? Aynı zamanda bugün Filistin ve Gazze Şeridi'nde sivil halkın yok edilmesi şok edici değil mi?" diye sordu.

"KUZEY AKIM BORU HATTINA YAPILANLAR DEVLET TERÖRÜDÜR"

Kuzey Akım boru hatlarına yapılan sabotajlarla ilgili üstü kapalı olarak Ukrayna ve batılı ülkeleri sorumlu tutan Putin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Rakipleri ortadan kaldırmak ve avantaj elde etmek için haksız rekabetçi mücadele yöntemleri kullanılmaktadır. Özellikle sadece ulaşım ve lojistik zincirlerinin, uluslararası yerleşim kanallarının tahrip edilmesini değil, aynı zamanda devlet terörü eylemlerini de kastediyorum. Baltık Denizi'nin dibine döşenen Kuzey Akım Doğal Gaz Boru Hattı bunun bariz bir örneğidir."

"ENERJİ VE GIDA KONUSUNDA SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRDİK"

Rusya’nın enerji ve gıda konusunda sorumluluklarını yerine getirdiğini vurgulayan Putin, "Piyasalarda artan türbülans, uluslararası finans sektöründe kronik sorunlar, enerji ve gıda güvenliği alanında kötüleşme var. Tabii bu arada Rusya bu alandaki tüm yükümlülüklerini yerine getiriyor, en büyük gıda ihracatçılarından biri olmaya devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...