Tarih : 13.05.2021 - 18:54 Yorum : 0

Putin ve BM Genel Sekreteri Guterres Filistin'i görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, BM Genel Sekreteri Guterres ile Filistin meselesini görüştü. Görüşmede, sivil halkın güvenliğinin sağlanması gerektiği vurgulandı.

Putin ve BM Genel Sekreteri Guterres Filistin'i görüştü

Kremlin Sarayı’nda gerçekleştirilen görüşme sonra yapılan açıklamaya göre, Putin, resmi ziyaret kapsamında başkent Moskova’da bulunan Gutterres ile videokonferans yöntemiyle görüşme yaptı. Yapılan görüşmede, Putin, BM’nin uluslararası ilişkilerde rolünün arttırılması gerektiği belirtildi.

Pakistan, İsrail saldırılarını şiddetle kınadı! Pakistan, İsrail saldırılarını şiddetle kınadı! İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırısı devam ederken, Pakistan yaptığı açıklama ile İsrail’e sert tepki gösterdi.

Yahudi profesör İsrail’i eleştirdi Yahudi profesör İsrail’i eleştirdi Yahudi profesör Norman Finkelstein'den İsrail’e sert eleştiriler geldi. İsrail’in çok ileri gittiğini belirten Finkelstein, İsrail’in insanlığa karşı suç işlediğini söyledi.

"ŞİDDET EYLEMLERİ SONLANDIRILMALI"

Bölgesel konuşmaların yapıldığı görüşmede, Filistin meselesinde gerilimin artmasına ilişkin, “Her iki tarafında şiddet eylemlerini sonlandırması ve sivil halkın güvenliğinin sağlanması” gerektiği vurgulandı. Bu meselenin BM’nin ilgili kararları ve kabul görmüş uluslararası normalar çerçevesinde iki ülke arasında çözüm prensibine destek verildiği ifade edildi.

"SURİYE'DE ANAYASAL DÜZENİN DESTEKLENMELİ"

Suriye meselesine dair yapılan görüşmede, mültecilerin Suriye’ye dönüşü, insani yardım, ülkenin ekonomik ve sosyal altyapısının yeniden oluşturulması ile ilgili girişimlerin yoğunlaştırılması konusunda görüşüldü. Suriyeliler arasında anayasal sürecin desteklenmesinin önemine işaret edildi. Görüşmede ek olarak, Putin ve Guterres, Libya, Yemen ve Afganistan meselelerini de ele alındı.

Biden İsrail’i böyle savundu Biden İsrail’i böyle savundu ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştü. Binlerce roket topraklarına düşerken İsrail’in kendini savunma hakkı var dedi.

Sivilleri hedef alan İsrail’e cevap Sivilleri hedef alan İsrail’e cevap İsrail Gazze’ye füze saldırılarına devam ederken El-Kassam Tugayları İsrail’in en büyük limanı Aşdod'u füzeler ile vurdu. Tel Aviv’e fırlatılan füzelerin görüntüleri de paylaşıldı.

TBMM Başkanı Şentop: İsrail'in saldırıları bayramı zehir etti "İsrail'in saldırıları bayramı zehir etti" TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bayram namazı sonrası yaptığı açıklamada İsrail'in Filistin'e saldırılarının "Bütün İslam dünyasını, 2 milyarı aşkın dünyadaki Müslümanları rencide eden, üzen, bayramını zehir eden bir tablo" dedi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber