Tgrt Haber
07 Aralık 2023 17:29 - Güncelleme : 07 Aralık 2023 17:42

Rehinelerin Netanyahu'yu azarlama kayıtları sızdı: İstihbaratınız yok, bizi bombalıyordunuz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Hamas'ın serbest bıraktığı rehinelerle buluşması sırasında rehinelerin azarlamasıyla karşıya karşıya kaldığı ortaya çıktı. İşte o ses kaydı. 

Editör: Gülden Kılıç / Kaynak: TGRT Haber, CNN Internatıonal
Rehinelerin Netanyahu'yu azarlama kayıtları sızdı: İstihbaratınız yok, bizi bombalıyordunuz
İsrail, Gazze, Netanyahu, Rehine

ABD'li haber televizyonu CNN Internatıonal, İsrail başbakanı Binyamin Netanyahu ile serbest bırakılan rehinelerin görüşmesindeki ses kayıtlarına ulaştı. Kayıtlar, rehinelerin Netanyahu'ya büyük bir öfke duyduğunu ortaya koydu. Bir kadın Netanyahu'yu, kendilerini bombalamakla suçladı. Bu öfkeli sesin sahibi, Hamas'ın serbest bıraktığı rehinelerden biri. Seslendiği kişi ise, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu. Ses kaydı, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Hamas'ın serbest bıraktığı rehinelerle buluşması sırasında kaydedildi. Görüşmenin gergin geçtiği biliniyordu ama, kimse bu kadarını tahmin etmiyordu. 

YALNIZDIK, KOCAM HER GÜN KENDİNİ DÖVÜYORDU 

Ses kaydında, çocuklarıyla birlikte serbest bırakılan ancak kocasının hâlâ Hamas'ın elinde olduğunu söyleyen bir kadının sözleri yer aldı.
Adı açıklanmayan kadın, Netanyahu'yu siyaseti rehinelerin önüne koymakla suçladı. Ses kaydında şu ifadeler yer aldı: “Politikayı esirlerin geri dönmesinin önüne koyuyorsunuz. Erkekler güçlü mü sanıyorsunuz? Kocam her gün kendini dövüyordu. Kanatana kadar kendi yüzünü yumrukluyordu. Çünkü artık buna dayanamıyordu ve şimdi orada yalnız.” 

HİÇBİR İSTİHBARATINIZ YOKTU! BİZİ BOMBALIYORDUNUZ 

Hamas'ın serbest bıraktığı kadın İsrail hükümetini, rehinelerin yerini gözetmeksizin bombardıman yapmakla da suçladı. "Hiçbir istihbaratınız yoktu" dedi.  Hamas, bir hafta süren ateşkes boyunca 105 İsrailli rehineyi serbest bırakmıştı. Hamas'ın elinde hâlâ 138 rehine olduğu düşünülüyor.

Ses kaydında rehineler şu isyanda bulundu: “Kimlerin bırakıldığına dair hiçbir bilginiz yok, hiçbirinizin yok. İstihbarat aldığınızı söylüyorsunuz ama hiçbir şeyi bilmiyorsunuz. Hiçbir istihbaratınız yok. Bakın bizi nasıl bombaladınız. Nerede olduğumuz hakkında kimsenin hiçbir fikri yoktu.”

 

Kaynak: TGRT Haber, CNN Internatıonal
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...