Tarih : 23.06.2021 - 11:20 Yorum : 0

Rus muhalif lider Navalny'den Putin'e: Yalan söylemeden edemiyor

Rus muhalif lider Alexei Navalny, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Cenevre'de kendisine söylediği sözler için “Yalan söylemeden edemiyor” dedi.

Rus muhalif lider Navalny'den Putin'e: Yalan söylemeden edemiyor

Rusya Başkanı Putin, İsviçre’de ki ABD Başkanı Joe Biden görüşmesinde sonra yapılan basın toplantısında, Rus Muhalif lider Alexei Navalny konusunda da konuşan Putin, “"Alexei Navalny, Rusya yasalarını ihlal ettiğini biliyordu. Hakkında arama kararı varken tutuklanmak istediğinden eminim” ifadelerini kullandı.

“YALAN SÖYLEMEDEN EDEMİYOR”

Cezaevinde bulunan Navalny, Putin’in sözlerine, “E Elinde bir sözlük var mı? Uzun bir süre iktidarda kaldığında sonsuz miktarda para ve görevi kötüye kullanma nedeniyle söylediği yalanlar nedir? Sadece tek kelimelik yalan söylemiyor. Anında açığa çıkacağını bile bile yalan söylüyor. Yalan söylemeden edemiyor" dedi.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ ZAMANA BIRAKILDI

Joe Biden başkan olduktan sonra ilk defa Rusya Cumhurbaşkanı Vlademir Putin’le görüştü. Cenevre’deki görüşme iki ülke ilişkilerinin gergin olduğu bir döneme denk geldi. İki lider birçok konuyu masaya yatırdı. Biden ve Putin görüşmeyi yapıcı olarak nitelese de sorunların çözümü zamana bırakılmış gibi görünüyor

Joe Biden: Benim gündemim Rusya'ya karşı değil Joe Biden: Benim gündemim Rusya'ya karşı değil ABD Başkanı Joe Biden, 20 Ocak'ta göreve başladıktan sonra Rus lider Vladimir Putin'le ilk kez bugün bir araya geldi. ABD Başkanı Joe Biden, "Benim gündemim Rusya'ya karşı değil" dedi.

Putin ve Biden zirvesinde normalleşme kararı: Elçiler dönecek... Tarihi zirveden 'normalleşme' çıktı ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in İsviçre'nin Cenevre kentinde gerçekleştiği zirveden normalleşme adımı çıkıt. İki lider büyükelçilerinin ülkelerini temsilen Washington DC ve Moskova'ya dönmesi konusunda el sıkıştı. İlk açıklama Putin'den geldi: Yapıcı bir görüşme oldu, düşmanlık görmüyorum.

Rus muhalif lider hakkında bir dava daha açıldı Rus muhalif lider hakkında bir dava daha açıldı Rus muhalif lider Alexei Navalny hakkında bu kez de mahkeme hakimine hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber