2022-08-04 15:57:00 | Son Güncelleme : 2022-08-04 16:47:52

Rus ordusu Donetsk'i vurdu: Ölü ve yaralılar var! Validen 'terk edin' uyarısı

Ukrayna'nın doğusunda bulunan Donetsk bölgesine Rus ordusu saldırı düzenledi. Saldırıda, 8 kişi hayatını kaybederken 3'ü çocuk 4 kişi ise yaralandı.

Rus ordusu Donetsk'i vurdu: Ölü ve yaralılar var! Validen 'terk edin' uyarısı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ukrayna'nın doğusunda hala şiddetli çatışmalar yaşanırken Rus ordusu Donetsk'e saldırı düzenledi. Donetsk Valisi Pavlo Kyrylenko sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Rusların bugün yerel saatle 11.00 sıralarında gerçekleştirdiği Donetsk bölgesinde yer alan Toretsk kasabasına yönelik saldırısında 8 kişi hayatını kaybettiği, 4 kişi yaralandı. Yaralanan 4 kişiden 3'ü çocuk. İlk belirlemelere göre topçu ateşi ile bir otobüs durağına saldırdılar” dedi.

Vali Kyrylenko ayrıca Rus ordusunun kiliseye de zarar verdiğini, 1 rahibin yaralandığını ve çevredeki evlerin de saldırı nedeniyle hasar gördüğünü belirtti.

''DONETSK'İ TERK EDİN''

Vali Kyrylenko açıklamasında bölge halkına tahliye çağrısında bulunarak, “Rus ordusu her gün sivilleri vuruyor, her gün insanlarımız ölüyor ve yaralanıyor. Hala Donetsk'te kalanlara sesleniyorum, kendinizi ölümcül tehlikeye atıyorsunuz. Kendinizi bir Rus hedefi haline getirmeyin” ifadelerini kullandı.