Tgrt Haber
11 Şubat 2024 16:08 - Güncelleme : 11 Şubat 2024 16:08

Rus saldırısında bir aile yanarak can verdi: Anne çocuklarına siper olmak istedi

Rusya'nın İran İHA'larıyla Ukrayna'ya saldırısında bir aile yok oldu. Annenin, çocuklarını korumak için en küçüğünü kucağına aldığı diğer iki çocuğunun ise üzerine kapandığı sırada yanarak öldüğü ortaya çıktı. 

Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: Dailymail
Rus saldırısında bir aile yanarak can verdi: Anne çocuklarına siper olmak istedi
Rusya, Ukrayna, Saldırı

Rusya'nın Harkov'a düzenlediği insansız hava araçlarıyla saldırısında bir aile feci şekilde hayatını kaybetti. Harkov'u adeta bir ateş nehrine dönüştüren saldırı sırasında 35 yaşındaki Olga Putyatina ve 10 aylık çocuğu, çıkan yangınlarda ölen ve en az 15 evin yıkıldığı yedi kişi arasındaydı.

Rusya'nın konuşlandırdığı İran tasarımı insansız hava araçlarının da dahil olduğu saldırılarda 57 kişi yaralandı. 

ANNE ÇOCUKLARINA SİPER OLMAK İSTEMİŞ

Müfettiş Serhiy Bolvinov tarafından yapılan açıklamada, iki yetişkin ve üç çocuktan oluşan bir ailenin "benzin istasyonundan kendi evlerine sıçrayan yangın nedeniyle evlerinde rehin kaldığını" söyledi. Bolvinov, "Babanın cesedi evin koridorunda, anne ve çocuklarınınki ise banyoda bulundu" dedi.

Rus saldırısında bir aile yanarak can verdi: Anne çocuklarına siper olmak istedi - 1. Resim

Kurbanların yakınlarından kimliklerinin belirlenmesine yardımcı olması için DNA örnekleri istendi. Doğum izninde olan Harkov bölge savcısı Olga Putyanita ve üç çocuğunun evlerinin banyosunda öldüğü doğrulandı.

Olga'nın en küçük bebeği Pavlo'yu kucağında tuttuğu ve yedi yaşındaki diğer çocuğu Oleksiy ile üç yaşındaki Mykhailo'yu korumaya çalıştığı anlaşıldı. 

Bolvinov şunları söyledi: "Yanma sıcaklığı o kadar yüksekti ki bebeğin kemikleri ve vücudu neredeyse küle dönüştü. Annenin çocuklarını tuttuğunu, kucakladığını ve göğsüne bastırdığını varsayıyoruz"

Kaynak: Dailymail
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...