Tgrt Haber
26 Şubat 2024 15:05 - Güncelleme : 26 Şubat 2024 15:16

Rusya Ukrayna'da atağa geçti bir kazanım daha sağladılar

Rusya-Ukrayna savaşında ikinci yıl biterken Rus ordusu atağa geçti. Avdiyivka'nın ardından Rusya yeni bir kazanım daha elde etti. 

Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: Anadolu Ajansı
Rusya Ukrayna'da atağa geçti bir kazanım daha sağladılar
rusya,ukrayna

Rusya, Ukrayna'daki kazanımlarına bir yenisini ekledi. Savunma Bakanlığı, Avdiyivka'nın ardından aynı yöndeki Lastoçkino yerleşim birimini de ele geçirdiklerini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Rus ordusunun, Ukrayna'da Donetsk bölgesinde pozisyonlarını güçlendirmeyi sürdürdüğü belirtildi:

"Merkez Kuvvetleri Grubu'na bağlı birlikler, Avdiyivka yönünde Lastoçkino yerleşim birimini kurtardı ve ön saftaki pozisyonlarını iyileştirmeye devam etti."

Rusya Ukrayna'da atağa geçti bir kazanım daha sağladılar - 1. Resim

Ukrayna ordusuna ait 62 insansız hava aracının (İHA) imha edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Askeri operasyonun başlangıcından bu yana Ukrayna ordusuna ait 574 uçak, 267 helikopter, 13 bin 454 İHA, 474 hava savunma füze sistemi, 15 bin 237 tank ve zırhlı araç, 1226 çok namlulu roketatar, 8 bin 167 obüs ve havan topu ile 19 bin 95 özel askeri araç imha edildi."

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...