Tarih : 25.05.2021 - 14:15 Yorum : 0

Rusya'dan Belarus'a destek

Yunanistan'dan Litvanya'ya giden uçak, sahte bomba ihbarıyla Belarus'ta indirilmiş, yolcular arasındaki bir gazeteci gözaltına alınmıştı. Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Belarus'un uluslararası kurallara uygun olarak hareket ettiğini savundu.

Rusya'dan Belarus'a destek

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Litvanya'ya giden uçağın Minsk'e indirilmesini uluslararası kurallara uygun olarak tanımladı.

BATILI ÜLKELERİN HEDEFİNDE BELARUS VAR

Belarus tarafından Yunanistan'ın başkenti Atina'dan, Litvanya'nın başkenti Vilnius'a giden Ryanair'e ait yolcu uçağının Minsk'e indirilmesi üzerine özellikle batılı ülkeler olmak üzere birçok ülke Minsk'i suçlayan ifadeler kullandı.

Belarus'a yaptırım uygulanmasının da ele alındığı tartışmalara dahil olan Rusya ise bu konuda Minsk yönetimini destekleyen ifadeler kullandı.

KREMLİN: ULUSLARARASI KURALLARA UYGUN

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov uçağın Minsk'e indirilmesini uluslararası kurallara uygun olarak gerçekleştiğini savunarak, "Doğru değerlendirmek gerekirse uçağın güvenliğine dair tehditler vardı ve uluslararası kurallara uygun olarak incelemeler yapıldı" dedi.

"TÜM YOLCULARIN GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ"

Yolcuların güvenliğinin daha önemli bir konu olduğunu savunan Peskov sözlerinin devamında, "Uçaktaki sadece Rus yolcuların değil tüm yolcuların güvenliği önemli. Bu tehdidi en aza indirmek için görevliler tarafından önlemlerin alındığı söyleniyor" şeklinde konuştu.

Kaynak : İHA
Etiketler : Belarus Rusya uçak
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber