2022-07-01 10:08:31 | Son Güncelleme : 2022-07-01 10:29:52

Rusya'dan Odessa'ya füze saldırısı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Rus ordusu, Ukrayna'nın Odessa bölgesine iki füze saldırısı düzenledi. Saldırıda 17 kişi hayatını kaybetti, 31 kişi ise yaralandı.

Ukrayna'nın Odessa bölgesi iki Rus füzesiyle vuruldu. Odessa Bölgesel Askeri İdaresi Sözcüsü Sergey Bratçuk, Rus ordusunun Odessa'ya düzenlediği iki füze saldırısı sonucunda ilk belirlemelere göre toplam 17 kişinin hayatını kaybettiğini, 31 kişinin yaralandığını kaydetti.

Rus ordusunun bu saldırılarında bir roketin insanların yaşadığı bir apartmana isabet etmesi sonucunda 14 kişinin hayatını kaybettiğini, 30 kişinin yaralandığını bildiren Bratçuk, diğer bir roketin kentteki tatil tesisine isabet etmesi sonucunda 1'i çocuk 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 1 kişinin yaralandığını ifade etti.

Bratçuk, saldırının meydana geldiği bölgede arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini aktardı.

AVM'DE DE SİVİLLER ÖLDÜRÜLDÜ

Geçtiğimiz günlerde Rusya, Ukrayna'nın Kremençuk şehrinde AVM yakınındaki bir mühimmat deposunu hedef aldığını iddia ederek yüzlerce sivilin bulunduğu AVM'yi bombaladı. Ukrayna AVM yakınında mühimmat deposu bulunmadığını açıklarken saldırıda 18 kişinin hayatını kaybettiği, 59 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise, AVM içinde binden fazla kişinin bulunduğunu öne sürmüş, "Bu hedef dışı bir füze saldırısı değil, bu hesaplanmış bir Rus saldırısı" demişti.