• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  116908
 • down
  USD
  6.8483
 • down
  EURO
  7.689
 • up
  GBP
  8.5447
 • up
  Altın
  391.328
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 31.10.2015 - 10:48 Yorum : 1

Rusya'ya ait yolcu uçağı düştü

Rusya’ya ait Şarm El Şeyh-Petersburg seferini gerçekleştirmekte olan Airbus A-321 tipi yolcu uçağı düştü. Yetkililer, uçakta 224 yolcu ve mürettebatın bulunduğunu bildirdi.

Rusya'ya ait yolcu uçağı düştü

Mısırlı yetkililer, Rusya’nın Petersburg kentine gitmek üzere Mısır’ın Şarm El Şeyh kentinden hareket eden yolcu uçağı ile irtibatın kesildiği bildirildi. Airbus A-321 tipi uçakta çoğunluğu Ruslardan oluşan 224 yolcusu ve mürettabatı bulunduğu belirtildi. Mısırlı yetkililer, uçaktan kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra haber alınmadığını belirtti. Rus Havacılık yetkilileri ise uçağın son olarak Kıbrıs hava sahası üzerinde görüldüğünü kaydetti. Güvenlik kaynakları da Sina Yarımadası’nda uçağın kaybolduğunu doğruladı.
Mısır Başbakanı Şerif İsmail'in ofisinden yapılan açıklamada ise Rusya'ya ait uçağın düştüğü doğrulandı. Açıklamada, kazayla ilgili olarak gerekli çalışmaların yürütülmesi için kriz masası kurulduğu bildirildi.
RUS YOLCU UÇAĞIYLA KALKIŞTAN 23 DAKİKA SONRA İRTİBAT KESİLDİ
Rusya’ya ait Şarm El Şeyh-Petersburg seferini gerçekleştirmekte olan Airbus A-321 tipi yolcuyla kalkıştan yaklaşık 23 dakika sonra irtibat kesildiği açıklandı.
Rusya’nın Petersburg kentine gitmek üzere Mısır’ın Şarm El Şeyh kentinden hareket eden yolcu uçağı ile irtibat kesildi. Airbus A-321 tipi uçakta çoğunluğu Ruslardan oluşmak üzere 217 yolcusu ve 7 mürettebatı bulunduğu bildirildi. Rus yetkililer, yolcu uçağının TSİ 06:51 sıralarında Şarm El Şeyh kentinden hareket ettiğini ve kalkıştan yaklaşık 23 dakika sonra uçağın kuleyle irtibatının kesildiğini belirtti. Rus Havacılık yetkilileri ise uçağın son olarak Kıbrıs hava sahası üzerinde görüldüğünü belirterek, Kıbrıs hava kontrolleri ile başarılı bir şekilde irtibat kurulamadığını kaydetti.
Mısır Başbakanı Şerif İsmail'in ofisinden yapılan açıklamada ise Rusya'ya ait uçağın düştüğü doğrulanmış, kazayla ilgili olarak gerekli çalışmaların yürütülmesi için kriz masası kurulduğu bildirilmişti. 
DÜŞEN RUS YOLCU UÇAĞI EL ARİŞ’TE TESPİT EDİLDİ
Mısır Sivil Havacılık Bakanlığı, arama kurtarma ekiplerinin düşen uçağı El Ariş kentinin Hassana bölgesinde tespit ettiğini kaydetti.
Rusya’nın Petersburg kentine gitmek üzere Mısır’ın Şarm El Şeyh kentinden hareket eden yolcu uçağı ile irtibat kesilmişti. Airbus A-321 tipi uçakta çoğunluğu Ruslardan oluşmak üzere 217 yolcusu ve 7 mürettebatı bulunuyordu. Rus yetkililer, yolcu uçağının TSİ 06:51 sıralarında Şarm El Şeyh kentinden hareket ettiğini ve kalkıştan yaklaşık 23 dakika sonra uçağın kuleyle irtibatının kesildiğini belirtti. Mısır Sivil Havacılık Bakanlığı, arama kurtarma ekiplerinin uçağın El Ariş kentinin Hassana bölgesinde tespit edildiğini kaydetti.
Yetkililer, 45 ambulansın bölgeye sevk edildiğini kaydederken, olay yerine giden yetkililer ise uçağın tamamen parçalandığını kaydederken, uçakta bulunan yolcuların büyük bir bölümünün ölmüş olabileceğini bildirdi. Mısırlı Sivil Havacılık Yetkilileri de düşen uçağın El Ariş kentinde bulunduğunu belirterek, “Uçağın düştüğünü doğrulayabiliriz. Ancak nedenini henüz bilmiyoruz” dedi.
Olayla ilgili geniş çaplı bir inceleme başlatıldı.

 

 
 

YORUM YAPIN

 

1 Yorum

 1. Yusuf seçilmiş

  İnşallah insanlara bir zarar gelmemiştir. İnsan her yerde insandır

 
Daha fazla yorum
 
© 2004 - TGRT Haber