2022-08-05 10:47:11 | Son Güncelleme : 2022-08-05 10:57:43

Sahiller engerek yılanıyla doldu! Uzmanlardan uyarı geldi: Onları yalnız bırakın rahatsız etmeyin

Sıcaklıkların artmasıyla kendilerini daha da gösteren yılanlar, İngiltere sahillerini doldurdu. Zehirli engerek yılanları hakkında tatilcileri uyaran uzmanlar, ''Yılanlara yaklaşmayın, rahatsız etmeyin'' açıklamasında bulundu.

Sahiller engerek yılanıyla doldu! Uzmanlardan uyarı geldi: Onları yalnız bırakın rahatsız etmeyin
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yaz aylarında sıcaklıklarla beraber artış gösteren yılanlar, her sene olduğu gibi bu yıl da birçok ülkede endişelere neden oldu. İngiltere'de ise yılanlar, sahilleri doldurdu. Tatilciler ve turistlerle beraber sahillerde kol gezen engerek yılanları için uzmanlar, uyarılarda bulundu. Özellikle İngiltere'nin Güney Galler kıyılarının bazı bölgelerindeki plajlarda görülmeye başlayan engerekler için turistler uyarıldı.

Yerli halk ve turistler tarafından birçok ihbar gelince İngiltere'de bulunan Bridgend Belediyesi, Porthcawl sahillerinde özellikle Rest Bay bölgesinde yılan görüntülerinde ani bir artış olduğunu açıkladı.

Foto Galeri
Evinin banyosunda 60 yılanla birden karşılaştı

''RAHATSIZ ETMEYİN!''

Bridgend Konseyi topluluklar kabinesinden meclis üyesi John Spanswick, "Dışarıdayken bir yılanla karşılaşan herkes için en iyi tavsiye, onları yalnız bırakın ve rahatsız etmeyin" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, zehirli ve ölümcül olan yılan için İngiliz sahilinde tatil yapan kişiler uyarıldı.

Etiketler