Tarih : 09.06.2021 - 09:01 Yorum : 0

Şaka sandı! 9 yaşındaki çocuğa Kovid-19 aşısı uygulandı

Almanya'da 9 yaşındaki kız çocuğuna Kovid-19 aşısı uygulandı.

Şaka sandı! 9 yaşındaki çocuğa Kovid-19 aşısı uygulandı

Ülke basınında yer alan haberlere göre, Böblingen şehrindeki aşı merkezinde bir doktor aşı olacak babasına eşlik eden 9 yaşındaki çocuğa aşı uyguladı.

Yerel radyoya konuşan baba, aşı kabininde oturduklarında doktorun kızına iğneden korkup korkmadığını sorduğunu, ardından kızının kolunu dezenfekte ettiğini anlattı.

ŞAKA SANDI

Bunun şaka olduğunu sandığını söyleyen baba, ancak daha sonra doktorun içinde Biontech aşısı olan şırıngayı çocuğunun koluna batırdığını aktardı. Baba, doktorun hatasını kabul ettiği ve hemen özür dilediğini kaydetti.

9 YAŞINDAKİ KIZIN DURUMU İYİ

Kızının aşı uygulandıktan sonra hastanede gözetim altına alındığını belirten baba, kızının durumunun iyi olduğunu ifade etti.

Schwaben polisi ise doktor hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

DOKTORUN İŞİNE SON VERİLDİ

Aşı merkezini işleten şirketin avukatı ise doktorun çocuğun aşılanması gereken yüksek riskli bir hasta olduğunu varsaydığını, olayın ardından doktorun işine son verildiğini bildirdi.

Almanya'da 7 Haziran'dan itibaren 12 yaş üstü çocukların da Covid-19 aşısı yaptırabileceği açıklanmıştı.

ABD'de korona aşısı kriterleri değişiyor: Aşılar çöpe gidiyor ABD'de korona aşısı kriterleri değişiyor: Aşılar çöpe gidiyor ABD'de korona virüs aşılarının kullanılmadığı gerekçesiyle çöp olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle bazı eyaletler aşıda öncelik sırasını genişletme kararı aldı. Amaç dolaplarda bekledikçe kullanılmaz hale gelen aşıların tüketilmesini sağlamak.

Vatandaşın korona aşısına karşı kafası karışık Vatandaşın korona aşısına karşı kafası karışık Bilim dünyasında aşı tartışması sürüyor, vatandaşın da kafası karışmaya devam ediyor. Aynı aileden bireyler dahi aşı konusunda farklı fikirlere sahip.

Kaynak : AA
Etiketler : almanya aşı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber