2021-10-27 11:05:33

Alec Baldwin olayındaki iddia gerçek çıktı: Setteki kazara cinayette 'muazzam sayıda mermi'

Oyuncu Alec Baldwin'in kazara görüntü yönetmenini öldürdüğü olaydaki iddia gerçek çıktı. Savcılıktan yapılan açıklamaya göre sette 'muazzam sayıda mermi' bulundu.

Alec Baldwin olayındaki iddia gerçek çıktı: Setteki kazara cinayette 'muazzam sayıda mermi'
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

ABD'de yaşanan korkunç olayın yankıları sürüyor. Rust filminin çekimleri sırasında dünyaca ünlü oyuncu Alec Baldwin'in görüntü yönetmenini kazara öldürmesi, filmin yönetmenini ise yaralaması olayındaki iddia gerçek çıktı. Polise verilen ifadelerin ardından savcılık ilk kez açıklama yaptı. 'Suçlamalar masada' diyen savcı, bir ya da birden fazla kişinin hakim karşısına çıkabileceğinin sinyalini verdi. Olaya ilişkin detay vermeyen savcının açıklamalarına göre ise günlerdir konuşulan iddia gerçek çıktı.

Kazara cinayetin ardından Alec Baldwin

Dailymail'in haberine göre, savcı, sette 'muazzam miktarda mermi' bulunduğunu ve bu mühimmatın niteliğine ilişkin soruşturma yapılmasını gerektiğini ifade etti. Alec Baldwin'in görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'i kazara öldürmesine neden olan silahın, olaydan birkaç saat önce ekip üyeleri tarafından atış talimi için kullanıldığı gelen bilgiler arasındaydı.

Görüntü yönetmeni Halyna Hutchins

SİLAHI KAMERAYA DOĞRULTARAK PROVA YAPIYORDU

Rust filminin kameramanlarından Reid Russell'ın ifadesine göre Alec Baldwin, silahı kameraya doğrultarak prova yapıyordu. Kameraman Russell, kısa bir süre sonra silah sesinin duyulduğunu belirtti. Russell, bir süre sonra Hutchins'in bacaklarını hissetmemeye başladığını söyledi.

İfadeye göre, çekim gününde de sette kargaşa vardı. Set ekibinden birkaç kişi ödeme ve konaklama konusunda yaşanan anlaşmazlık yüzünden prodüksiyonu terk etti. Baldwin'in hem yapımcı hem de başrol olduğu filmin setinde ödemelerin yanı sıra barınma ile ilgili sorunlar yaşandığı da ortaya çıktı. Russell, altı kişinin seti terk ettiğini belirtti.

Rust filminin set elektrikçisi Serge Svetnoy ise Facebook gönderisinde, Hutchins ölürken kollarını tuttuğunu ve ölümünden 'ihmal ve profesyonelliksizliği' sorumlu tuttuğunu yazdı.

911 ARAMASININ SES KAYDI

Prova esnasında yaşanan korkunç kazanın hemen ardından senaryo danışmanı 911'i aradı, o konuşmanın ses kaydı ortaya çıktı. Senaryo danışmanı Mamie Mitchell, 911 ile konuşurken ''Yardımcı yönetmen bana bağırdı ve öğlen yemeğinde revizeleri sordu. Gördünüz mü? Silahları kontrol etmeliydi'' dediği ortaya çıktı.

Mitchell'in bu sözleri üzerine yardımcı yönetmenin silahı Alec Baldwin'e verdiği ve silah için 'güvenli' dediği akıllara geldi. Yardımcı yönetmen ise ifadesinde silahın içinde gerçek mermi olduğunu bilmediğini söyledi.

KANLI KIYAFET DELİL SAYILDI

Polis soruşturmasına ilişkin ayrıntılar, dün, New Mexico, Santa Fe'deki bir mahkemede arama emri çıkarıldığında açıklandı. Öte yandan, Baldwin'in kanlı kıyafetinin söz konusu silahla delil olarak alındığı belirtildi.

Alec Baldwin'in kanlı kıyafeti

Öte yandan Alec Baldwin kazaya ilişkin Twitter hesabından yaptığı il açıklamada şu ifadeler yer vermişti:

"Eş, anne ve çok takdir edilen meslektaşımız Halyna Hutchins'in hayatını alan trajik kazayla ilgili yaşadığım şok ve üzüntüyü ifade edecek hiçbir kelime yok." 

Aktör geçtiğimiz günlerde Halyna Hutchins'in eşi Matt Hutchins ve çiftin oğullarıyla birlikte görüntülendi.

Oldukça üzgün olduğu görülen ve Matt Hutchins'e sarılan Alec Baldwin ikiliye kaldıkları otelden ayrılırlarken bir süre eşlik etti.

Etiketler