Tgrt Haber
11 Şubat 2024 23:52 - Güncelleme : 11 Şubat 2024 23:57

Simonyan'dan dikkat çeken sözler: Putin'in röportajı 1 milyar kez izlendi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Putin, Batı basınından ilk kez bir gazeteciye yaklaşık iki saati bulan kapsamlı bir röportaj verdi. Russia Today (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan röportajın 1 milyar kez izlendiğini söyledi.

Editör: Furkan Günler / Kaynak: Sputnik
Simonyan'dan dikkat çeken sözler: Putin'in röportajı 1 milyar kez izlendi
Vladimir Putin, Röportaj

Ukrayna-Rusya savaşı devam ederken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin savaş başladığından beri ilk kez batı basınından bir gazeteciye kapsamlı bir röportaj verdi.

Rossiya 1 televizyonunda yayınlanan ‘Vladimir Solovyov ile Pazar Akşamı’ programına konuk olan Simonyan, Rus lider Putin’in Carlson ile yaptığı röportajın yaklaşık bir milyar kez izlendiğini söyledi.

"1 MİLYAR KEZ İZLENDİ"

Simonyan, “Meslektaşlarıma hesaplamalarını rica ettim. Bu karmaşık ve zor bir şey, zira tüm diller, yayınlandığı tüm kaynaklar, tüm kaynaklardaki tüm izlemeler dikkate alınmalı. Sizi temin ederim ki bu rakam yaklaşık bir milyardır. Gazetecilik tarihinde hiçbir zaman böyle bir röportaj olmadı, bu bir gerçek” diye konuştu.

Simonyan'dan dikkat çeken sözler: Putin'in röportajı 1 milyar kez izlendi - 1. Resim

"AMERİKALILAR BİLE TARİHİ OLARAK NİTELEDİ"

Carlson’un kendi internet sitesi ve farklı dillerdeki diğer kaynaklar hesaba katılmadan, yalnızca X ağında ve yalnızca İngilizce olarak röportajın 180 milyon kez izlendiğine dikkat çeken Simonyan, bunun en anlamlı ve başarılı röportaj olduğunu, Amerikalıların bile yaptıkları yorumlarda söyleşiyi tarihi olarak nitelendirdiğini vurguladı.

Simonyan'dan dikkat çeken sözler: Putin'in röportajı 1 milyar kez izlendi - 2. Resim

PUTİN 60 SORU CEVAPLAMIŞTI

Carlson, Putin ile yaptığı röportajı cuma gecesi yayınlarken, ardından çeşitli sosyal ağlarda paylaşmıştı. Video, yayınlandıktan sonra sadece bir günde sosyal ağ X'te 150 milyon, YouTube'da ise 8 milyondan fazla kez izlenmiş, farklı dillerde altyazılı olarak yayılan röportaj Kremlin'in internet sitesinde de yer almıştı. Putin'in Carlson ile yaptığı röportaj 2 saat 6 dakika sürerken bu süre zarfında Rus lider, yaklaşık 60 soruyu cevaplamıştı.

Kaynak: Sputnik
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...