Tgrt Haber
22 Kasım 2023 21:54 - Güncelleme : 23 Kasım 2023 07:39

Son dakika! ABD-Kanada sınırında korkunç patlama

Son dakika haberi: ABD-Kanada sınırındaki Niagara Nehri üzerinde yer alan Rainbow Köprüsü'nden ABD'ye geçiş yapan bir araçta patlama meydana geldi. Yaşanan patlama sonrası iki ülke arasındaki bazı sınır kapıları tedbiren kapandı.

Editör: Birkan Cantürk / Kaynak: TGRT Haber
Son dakika! ABD-Kanada sınırında korkunç patlama
Abd, Kanada, Patlama

ABD- Kanada sınırındaki Niagara Nehri üzerinde bulunan Rainbow Köprüsü'nde bir araçta patlama meydana geldi.

Küçük çaplı yangının çıktığı patlamada aracın içinde bulunan  2 kişi yaşamını yitirdi, 1 sınır memuru da yaralandı.

SINIRDA GEÇİŞLERE İZİN VERİLMİYOR

Olay yerine gelen ekipler, patlamanın nedenini belirlemek için çalışma başlattı. Olay nedeniyle ABD- Kanada arasındaki geçişler de durduruldu.

Son dakika! ABD-Kanada sınırında korkunç patlama

TERÖR SALDIRISI İDDİASI

New York Valisi Kathy Hochul, araç patlamasına bir bombalı aracın neden olduğu ve terör saldırısı olarak değerlendirildiğini açıkladı.

Hochul, patlamayı doğrulayarak, "Kolluk kuvvetleri ve acil müdahale ekipleriyle  Buffalo'ya gideceğini belirterek, "Daha fazla bilgi edindiğimde New Yorkluları bilgilendireceğim" dedi.

Patlamanın meydana geldiği köprü, Kanada'nın Ontario kenti ile ABD'nin New York kentini birbirine bağlıyor. Köprü ayrıca dünyaca ünlü Niagara Şelalesi'nin bulunduğu bölgede yer alıyor.

Haberin detayları geliyor...

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...