Tarih : 23.06.2021 - 16:06 Yorum : 0

Sörfçünün peşine köpek balığı takıldı hayatını zor kurtardı

Avustralya'nın Victoria kentindeki Gunnamatta Plajı'ndaki bir sörfçünün peşine köpekbalığı takıldı. Sörfçü, hayatını zor kurtardı.

Sörfçünün peşine köpek balığı takıldı hayatını zor kurtardı

Avustralya'nın Victoria kentindeki Gunnamatta Plajı'nda sörf yapan 42 yaşındaki Roger Essig, sörf tahtası üzerindeyken peşine köpekbalığı takıldı.

Sörf yaptığı anlarda 260 derecelik kamerayla çekim yapan Essig'in video kaydında köpekbalığının kendisinin yanına doğru geldiği görülüyor.

Essig, köpekbalığını fark ettiği anda sörf tahtasının üzerine yatarak yüzmeye başladı. The Sun'ın haberine göre, panik içinde kaçmaya çalışan Essig, köpekbalığının kendisine dokunmasına çok az kaldığını, birkaç santimetreyle kurtulduğunu söyledi. Sörfçü Essig, yaşadığı korkuyu şu sözlerle anlattı:

''Bir anda ortaya çıktı. Gizli gizli yaklaşması ne kadar yetenekli bir avcı olduğunu ortaya koyuyor. İlk olarak bir köpekbalığı olmadığını sandım ve rahatladım ama peşimden gelmeye devam ettikçe anladım''

Essig, sahile ulaştığında ise oldukça rahatladığını ve çok şanslı olduğunu söyledi.

Yanlışlıkla teknesine çekti köpekbalığı saldırısına uğradı! Yanlışlıkla köpekbalığı yakalayınca saldırıya uğradı İngiltere'de 56 yaşındaki bir balıkçı teknesine yanlışlıkla köpekbalığını çekti. Kancadan çıkarmak isterken köpekbalığı tarafından ısırıldı.

Avustralya’da sörfçü köpekbalığı saldırısında öldü Avustralya’da sörfçü köpekbalığı saldırısında öldü Avustralya’da sörf yapan 17 yaşındaki genç, köpek balığı saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber