Tarih : 07.06.2021 - 16:50 Yorum : 0

Sosyal medyadan duyurdu! Bezos uzaya gidiyor

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, sahibi olduğu uzay turizmi şirketinin insanlı ilk uzay uçuşunda yer alacak.

Sosyal medyadan duyurdu! Bezos uzaya gidiyor

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, sosyal medya hesabı Instagram'dan yaptığı paylaşımda, 5 yaşından beri uzaya gitmenin hayalini kurduğunu belirtti.

KARDEŞİ İLE UZAY YOLCULUĞUNA ÇIKACAK

Kardeşi Mark Bezos ile 20 Temmuz'da uzay yolculuğuna çıkacağını açıklayan Bezos, "En iyi arkadaşımla, en büyük macera." ifadesini kullandı. Bezos, sahibi olduğu uzay turizmi şirketi Blue Origin’in insanlı ilk uzay uçuşunda yer alacak.

Blue Origin şirketi, "New Shepard" adlı yörünge altı mekiğinin insansız test uçuşunu ocak ayında yapmıştı.

Bezos, mayısta Amazon'daki üst yöneticilik (CEO) görevini 5 Temmuz'da Andy Jassy'e bırakacağını duyurmuştu.

Jeff Bezos artık dünyanın en zengin insanı değil! Jeff Bezos artık dünyanın en zengin insanı değil! Pandemi dönemini fırsata çeviren ve servetlerine servet katan zenginlerin listesi değişti. Bernard Arnault birincilik koltuğuna yerleşirken Jeff Bezos artık dünyanın en zengin insanı değil.

Jeff Bezos, Amazon’daki CEO’luk görevinden ayrılıyor Jeff Bezos, Amazon’daki CEO’luk görevinden ayrılıyor Jeff Bezos Amazon'daki CEO'luk görevinden istifa edeceğini duyurdu. Yönetim kurulu başkanı olarak devam edecek.

Bezos'un evinin önünde giyotinli protesto Bezos'un evinin önünde giyotinli protesto Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un servetinin 200 milyar dolara ulaşmasının ardından eski bir Amazon çalışanının öncülük ettiği yaklaşık 100 kişilik grup, Bezos'un evinin önüne giyotin kurarak maaşların iyileştirilmesini istedi.

Kaynak : AA
Etiketler : Jeff Bezos Amazon
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber