Tarih : 04.03.2014 - 10:43 Yorum : 0

Suriye'de okula saldırı, 17 ölü

Suriye'de rejim güçlerinin, Dirar bin el Azvar özel okulunun da hedef aldığı bombalı saldırısı sonucu 17 kişi hayatını kaybetti.

Suriye'de okula saldırı, 17 ölü

Suriye'nin Humus kentinde rejim güçlerinin bombalı saldırısı sonucu 17 kişi hayatını kaybetti. Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamada, rejim kuvvetlerinin, son 24 saattir Humus'un Dayr Balab ve çeşitli mahallelerine bombalı ve ağır silahlarla saldırdığı belirtildi. İç savaş nedeniyle evlerini terk edenlerin kaldığı Dirar bin el Azvar özel okulunun da hedef alındığı saldırıda, çoğunluğu okulda kalan 17 kişinin yaşamını yitirdiği ve çok sayıda kişinin de yaralandığı kaydedildi. Açıklamada, 3 bombalı saldırının hedefi olan okul ile bölgedeki birçok yerleşim yerinin zarar gördüğü ifade edildi.
Kızılhaç'ın, Esed rejiminin kuşatması altındaki Humus'ta halka sağlık ve gıda yardımı yapmak, saldırılara maruz kalanları tahliye etmek amacıyla kentte gitmesinin beklendiği, bölgede tıbbi malzemelerin eksikliğinin ölü sayısının artmasına neden olmasının yanı sıra yaralılara ilk müdahalede önemli sıkıntılar oluşturduğu belirtildi.
Açıklamada, rejim askerlerinin saldırılarının devam ettiği bölgeden araçlarıyla kaçmaya çalışanların kontrol noktalarında durdurulduğuna dikkat çekilerek, ''Araçlarıyla kaçmaya çalışan iki genç, askerler tarafından gözaltına alındı. Ailelerin araçlarına el konulurken, gözaltına alınanların eşleri ve çocukları saldırılar altında yürüyerek kaçmaya çalıştı'' denildi.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber