2021-10-25 10:40:55

Tedarik krizi ABD'ye sıçradı: Boş kalan market raflarına ilginç çözüm!

Avrupa'da başlayan tedarik krizi ABD'ye sıçradı. Ülkedeki birçok market rafı boş kalınca bulunan çözüm ise görenleri hayrete düşürdü.

Tedarik krizi ABD'ye sıçradı: Boş kalan market raflarına ilginç çözüm!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İngiltere'de başlayan çeşitli tedarik krizleri Avrupa'ya sıçardı, son olarak ABD de krizden nasibini aldı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle sağlık sistemlerinin çökmesinin ardından bir de tedarik sektöründe çeşitli krizler baş gösterdi.

ABD'de de kıtlık krizi patlak verdi, şimdiye kadar ülkede görülmemiş fiyat artışları görülmeye başlandı, market rafları ise boş kalmaya başladı. Bu durum ABD halkında infiale neden olurken süpermarket zincirleri konuyla ilgili ilginç yöntemlere başvurdu.

RAFLARDA ÜRÜNLERİN GÖRSELLERİ VAR

Ülkedeki bazı market zincirleri, müşteriler gelmekten vazgeçmesin, raflar boş gözükmesin diye rafların üstlerini ürünlerin görselleriyle kapladı. Bazı marketler ise eldeki az miktarda bulunan ürünleri, rafların ön saflarına dizip dolu gibi gözükmelerini sağladı.

Sosyal medyada da çok konuşulan bu görseller sonrasında ABD Başkanı Joe Biden, ülkede yaşanan tedarik zinciri krizinin çözümü için Ulusal Muhafızları devreye sokabileceğini söylemişti. Ancak Beyaz Saray, bu sözlere açıklık getirerek, şu anda bunun aktif olarak düşünülmediğini bildirdi.

Etiketler