2022-05-25 10:15:54 | Son Güncelleme : 2022-05-25 10:57:35

Teksas tarihinin en ölümcül saldırısında kan donduran detaylar: Öncesinde katilin ne yaptığı ortaya çıktı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletindeki okul saldırısını gerçekleştiren katilin kim olduğu ortaya çıktı. 19'u çocuk 21 kişiyi öldüren 18 yaşındaki Salvador Ramos'un kanlı saldırı öncesinde babaannesini de öldürdüğü iddia edildi.

Teksas tarihinin en ölümcül saldırısında kan donduran detaylar: Öncesinde katilin ne yaptığı ortaya çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

ABD'de dün gece gerçekleştirilen okul saldırısında 19'u çocuk ve 2 yetişkin olmak üzere 21 kişi hayatını kaybetti. Saldırıyı 18 yaşındaki Salvadır Ramos'un gerçekleştirdiği ortaya çıkarken kan donduran yeni bir iddia da ortaya atıldı. Saldırının ardından polisle girdiği çatışmada etkisiz hale getirilen Ramos'un okula girmeden önce babaannesini de vurduğu, hastaneye kaldırılan kadının henüz sağlık durumunun bilinmediği iddia edildi.

Saldırıyı gerçekleştirdiği kasabada yaşadığı öğrenilen Ramos'un, 21 kişiyi öldürdüğü ilkokulun yanında bulunan lisede öğrenci olduğu medyaya yansıdı. Olayın nedeni hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı.

MESAJLAR ORTAYA ÇIKTI

Federal ve ulusal güvenlik yetkililerinin hala incelediği saldırıda katil Ramos'un sosyal medya hesaplarından sıklıkla silah fotoğrafları paylaştığı ortaya çıktı. Eyalet senatörü Roland Gutierrez, Ramos'un Instagram hesabının 18. doğum gününden itibaren satın aldığı silah fotoğraflarıyla dolu olduğunu ayrıca Instagram'da bir kıza mesaj atıp onu silah fotoğrafına etiketlediğini belirtti. Ramos'un etiketlediği kızın etiketi kaldırması üzerine ise ''Fotoğrafımı yeniden yayınlayacaksın'' diyen Ramos'a kız ''Silahlarınızın benimle ne ilgisi var'' diye sorduğu ortaya çıktı. Ramos ise kıza ''Sadece etiketlemek istedim'' diyerek cevap verdiği anlaşıldı.

Dün sabah ise aynı kıza mesaj atan Ramos, ''Sanırım yapmak üzereyim'' diye mesaj attı. Kız ise ne yapacağını sorduğunda 11'den önce söyleyeceğini belirtti. Ardından da kıza yine mesaj atarak "Sana söylemek istediğim küçük bir sırrım var" diye mesaja attı.

Bu mesajlardan sonra dehşete kapılan kadın, "O bir yabancıydı, onun hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Gerçekten çok üzgünüm ve ne diyeceğimi bilmiyorum. Ona cevap vermemin tek nedeni korkmamdı, keşke suçu işlememeye ikna etmeye çalışsaydım, ama bilmiyordum" ifadeleriyle Instagram'da gönderi paylaştı.

OKULDA DALGA GEÇİYORLARDI

Katil Ramos'un bir okul arkadaşı ise Ramos'un kendisine de silah fotoğrafları yolladığını, niye bunlara sahip olduğunu sorduğunda ise Ramos'un kendisine ''Merak etme, artık çok farklı görünüyorum, beni tanıyamazsın dediğini anlattı. Ramos'un ailesinin maddi durumu ve giydiği kıyafetler nedeniyle okulda dalga geçildiğini belirten genç, maddi sıkıntılar nedeniyle okulu bıraktığını ve işe girdiğini de söyledi. İş yeri müdürü ise Ramos'un sessiz sakin olduğunu, yalnız çalışıp parasını aldığını söyledi.

TEKSAS TARİHİNİN EN ÖLÜMCÜL OKUL SALDIRISI

Saldırının, Teksas tarihinde en ölümcül okul saldırısı olduğu kaydedilirken, 2012’de 28 kişinin öldürüldüğü Connecticut’taki Sandy Hook ilkokulu saldırısından sonra ülkedeki ikinci büyük saldırı olduğu belirtiliyor. Sadece 2, 3 ve 4. sınıfların yer aldığı yaklaşık 600 öğrencinin bulunduğu Robb İlkokulu’nda öldürülen 19 öğrencinin kimliği hakkında henüz bilgi paylaşılmadı.

Olay yerinde federal ve ulusal güvenlik yetkililerinin saldırıyla ilgili incelemeleri sürdürdüğü kaydedildi.

Etiketler