Tgrt Haber
26 Şubat 2024 16:06 - Güncelleme : 26 Şubat 2024 16:33

Uçakta gergin anlar! Görevliler yolcuyu koltuğa bağladılar

Dubai-Pakistan uçuşunda gerginlik yaşandı. Zaptedilemeyen bir yolcu, görevliler tarafından koltuğa bağlanarak yolculuk ettirildi. 

Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: Tgrthaber.com.tr / Çeviri
uçak,dubai,pakistan

Dubai'den kalkan bir uçak Pakistan'ın Islamabad şehrine inemeden havada resmen bir güreş gerçekleşti. Birinci sınıf uçan ve sarhoş olduğu iddia edilen bir adam, kabin çalışanlarına zor anlar yaşatmakla kalmadı bir de şiddet uyguladı. Yolcular neye uğradıklarını şaşırdılar. 

Sarhoş adam, kabin memurlarından erkek olana yerine oturmama konusunda direndi ve bir anda şiddetli bir şekilde memura kafa attı. O anda bir başka kabin görevlisi, meslektaşının yardımına koştu. İkili, şiddet uygulayan yolcuyu yere yatırıp dizginlemeye çalıştı. Kabin görevlileri, adamı yerde tutmaya çalışırken bir başka personel, plastik kelepçe getirdi. 

Uçakta gergin anlar! Görevliler yolcuyu koltuğa bağladılar - 1. Resim

Adamı yerde güçlükle tutan görevliler, kelepçeleri taktıktan sonra adamı koltuğa bağladılar ve gözlem altında tuttular. Uçak, Pakistan'a indiğinde havaalanı polisi, adamı gözaltına aldı fakat daha sonra salıverildiği öğrenildi. 

Uçakta gergin anlar! Görevliler yolcuyu koltuğa bağladılar - 2. Resim

Yaşananların ardından bir yolcu, dehşete düştüklerini ve kendilerine saldırmasından çok korktuklarını söyledi. Bir başka yolcu ise adamın son derece şiddetli bir şekilde saldırdığını anlattı. 

Uçakta gergin anlar! Görevliler yolcuyu koltuğa bağladılar - 3. Resim

Olayın ardından uçak şirketinin sözcüsü açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:

''24 Şubat'ta Dubai'den İslamabad'a seyahat eden EK614 uçağında şiddet uygulayan bir yolcu, kabin ekibi tarafından etkisiz hale getirildi ve yetkililere teslim edildi. Yolcularımızın ve mürettebatımızın güvenliği kritik önem taşıyor.''

r-2934516,2934336#

 

Kaynak: Tgrthaber.com.tr / Çeviri
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...