2022-07-03 14:46:04 | Son Güncelleme : 2022-07-03 14:53:06

Ünlü YouTuber’dan dramatik son: Ölümünü video ile duyurdu

YouTube platformunda 11 milyonun üzerinde abonesi bulunan Technoblade, kansere karşı verdiği savaşı kaybettiğini paylaştığı video ile duyurdu. Genç YouTuber’ın dramatik videosu, hayranlarını hüzne boğdu…

Ünlü YouTuber’dan dramatik son: Ölümünü video ile duyurdu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

YouTube’un sevilen isimlerinden 'Technoblade', paylaştığı son videosu ile sosyal medyanın gündemine oturdu. Bir süredir kanser ile mücadele eden 23 yaşındaki genç, ölmeden önce paylaştığı video ile ölümünü önceden duyurdu.

Dünya çapında milyonlarca takipçisi olan ABD'li YouTuber kansere karşı verdiği savaşı kaybetti. Ünlü YouTuber'ın ölümünü duyuran ise yine kendisi oldu.

VEDA VİDEOSU YAYINLADI

ABD’li Youtuber, takipçileri için hazırladığı son videoyu ölümünden önce planladı. Kansere karşı savaşı kaybeden 23 yaşındaki Technoblade'in, yayınladığı video ise hayranlarını hüzne boğdu.

GERÇEK İSMİ ALEX

Yıllardır gerçek kimliğini sır gibi saklayan Technoblade'in adının Alex olduğu da bu video ile ortaya çıktı. 'Bunu izliyorsan. Ben öldüm' sözleri ile giriş yapan Alex videoda şu ifadeleri kullandı;

'Yüzlerce hayatım daha olsaydı, sanırım hayatımın en mutlu yılları olduğu için her seferinde tekrar Technoblade olmayı seçerdim. Umarım içeriğimi beğenmişsinizdir ve bazılarınızı güldürebilmişimdir.'

Veda videosunda Technoblade'in babası da bulundu. Acılı baba Alex'e 'Oğlumun bu yoldaki cesareti, onunla yürüme ayrıcalığına sahip olan hepimiz için bir ayrıcalık oldu' sözleri ile veda etti.

8 SAAT ÖNCE YAZDI

Babası Alex'in son mesajını ölmeden yaklaşık sekiz saat önce yazdığını açıkladı. 19 milyondan fazla kez izlenen video, Technoblade'in ailesinin şu ifadesiyle sona erdi:

'Geçen yıl oğlumuz dördüncü evre kanserle savaşırken çok zor anlar yaşadı. Ama şikayet etmedi ve neredeyse imkansız olduğunu bildiği şeyleri yenmek için stratejik zekasını kullanmaya devam etti. Oğlumun bu yoldaki cesareti, onunla yürüme ayrıcalığına sahip olan hepimiz için bir ayrıcalık oldu. Yolculuğunu paylaştığınız için teşekkür ederiz.'

Özellikle Minecraft üzerine ürettiği içerikler ile tanınan 23 yaşındaki Alex'in yaklaşık 11 milyon YouTube abonesi ve 3.7 milyon Twitter takipçisi bulunuyordu.

Etiketler