Tarih : 26.10.2021 - 12:08 Yorum : 0

Veliaht Prens'in amcasına zehirli yüzükle suikast planı ifşa oldu

Eski Suudi istihbarat yetkilisi Saadel Cebri, Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın özel bilgilerini deşifre etti. Cebri, Salman’ın 'Rusya'da bir zehirli yüzüğü olduğu' ve Kral Abdullah’ı öldürebileceğini söyleyerek övündüğünü öne sürdü.

Veliaht Prens'in amcasına zehirli yüzükle suikast planı ifşa oldu

Suudi Arabistan’ın eski üst düzey istihbarat görevlisi Saadel Cebri, katıldığı CBS kanalında yayınlanan '60 Dakika' programında çarpıcı iddialarda bulundu.

RUSYA'DAKİ ZEHİRLİ YÜZÜĞÜYLE ÖVÜNDÜ

Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın kendisini öldürmek istediğini söyleyen Cebri, prensin 2014'te Kral Abdullah'ı öldürebileceğini söyleyerek övündüğü bir videodan haberdar olduğunu iddia etti. Cebri, 4 yıl önce tahtın varisi ve fiili hükümdarı olan veliaht prensin o sırada "Rusya'da zehirli bir yüzüğü" olduğuyla övündüğünü de belirtti.

BİR GÜN ÖLDÜRÜLMEYİ BEKLİYORUM

Cebri, veliaht prensin kendisini öldürmek istemesinin nedeninin sahip olduğu bilgiler olduğunu iddia ederek, "Bir gün öldürülmeyi bekliyorum. Çünkü bu adam benim öldüğümü görene kadar dinlenmeyecek" dedi.

KANADA'YA SUİKAST EKİBİ GÖNDERMİŞ

Cebri, 2018 yılında gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’da öldürülmesinin ardından veliaht prensin kendisini öldürmek için Kanada'ya bir ekip gönderdiğini iddia etti. Cebri, kendisine Kanada'daki herhangi bir Suudi temsilciliğinin yakınından geçmemesi, konsolosluk ve büyükelçiliğe girmemesi konusunda uyarı yapıldığını söyledi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber