24˚
İstanbul
24˚
hafif yağmur
Nem %51
Rüzgar 3.26 /s
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
27˚/19˚
Pazar
27˚/18˚
Pazartesi
26˚/19˚
26 Mayıs 2022 Perşembe
2021-10-24 14:05:14

Bill Gates'in yatı Bodrum limanına sığmadı açığa demirleyip karış karış gezdi

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in yatı, Bodrum Limanı'na sığmayınca açıklara demir attı. Gates, Bodrum Kalesi'ni karış karış gezdi.

Bill Gates'in yatı Bodrum limanına sığmadı açığa demirleyip karış karış gezdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Milyarder iş insanı Bill Gates, ultra lüks yatıyla beraber Türkiye'ye geldi. İzmir'deki Efes Antik Kenti gezen Gates, ardından Bodrum'a geçti. Sabahın ilk ışıklarıyla Bodrum'a yaklaşan Gates'in haftalık kirası 1 milyon 800 bin Euro olan, 107 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğindeki 'Lana' isimli lüks yatı liman dışına demirlendi.

2,5 SAAT BODRUM KALESİ'Nİ GEZDİ

Bill Gates, Bodrum limanına geldi. Korumalar eşliğinde Bodrum Kalesi'ne giriş yapan Gates, yaklaşık 2,5 saat kalede kaldı. Kalenin her köşesini gezen Bill Gates’in Bodrum Kalesi'ne hayran kaldığı, bol bol fotoğraf çekip kale içerisinde bulunan Su Altı Arkeoloji Müzesini de gezdiği öğrenildi.

Bodrum Kalesi'ne giriş yaptığı esnada 8 koruma Gates’e eşlik etti. Korumalardan bazıları gazetecilerin görüntü çekmemesi için engel olmaya çalıştı. Gazetecileri engellerken ilginç hareketler yapan bir koruma ise dikkatlerden kaçmadı.

EFES ANTİK KENTİNİ DE GEZMİŞTİ

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Aydın'ın Kuşadası ilçesine gelen Gates, daha sonra İzmir'in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti'ne geçmişti. Gates'in yakın korumaları gazetecilerin görüntü almasına engel oldu. Efes'i gezmek için daha önce rezervasyon yaptıran Gates'in ziyareti sırasında antik kentteki ışıklar açıldı. Antik kenti gezerken şapkasını ve maskesini çıkaran Gates, yanındaki rehberden antik kent hakkında bilgi aldı.

Saat 18.50 civarında Efes Antik Kenti'ne giriş yapan Gates ve yanındakiler, yaklaşık 2 saat sonra antik kentin alt kapısından çıktı. Efes Antik Kenti'ndeki ışıklandırma için teknik ekibin bir gün önce bakım çalışması ve deneme yaptığı öğrenildi.

Etiketler