Tarih : 14.06.2021 - 13:07 Yorum : 0

Aşı olmayanlar AVM'lere giremeyecek

Ağustos ayıyla beraber Suudi Arabistan'da koronavirüs aşısı olmayanlar AVM'lere giremeyecek kararı alındı.

Aşı olmayanlar AVM'lere giremeyecek

Koronavirüs pandemisinde aşı olanların sayısı artıkça etkisini kaybetmeye devam ederken birçok ülke aşı olmaya teşvik için yeni kararlar alıyor. Pakistan'da alınan yeni karara göre aşı olmayanlar telefonlarını kullanamayacak kararının ardından Suudi Arabistan'da da 1 Ağustos'tan itibaren aşı olmayan kişiler alışveriş merkezlerine giremeyecek.

YENİ KARAR HAC ZİYARETLERİ KAPSAMINDA

Suudi Arabistan Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Abdulrahman Al-Hussein, yeni yasağı duyurdu. Al-Hussein, AVM'leri ziyaret etmek isteyenlerin COVID-19'a karşı en az bir doz aşı almış olmak zorunda olduğunu belirtirken, kararın Suudi Arabistan Ticaret Bakanlığı’nın Hac ziyaretlerin hazırlıkları kapsamında geldiğini dile getirdi. Ülkedeki AVM’lerde deneme kabini ve dokunmatik ekranların kullanılmasına izin verilirken, sosyal mesafe kuralının uygulanacağı ve dezenfekte işlemlerinin de sık sık yapılacağı bildirildi.
Öte yandan, Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı spor ve eğlence etkinlikleri ile kültürel faaliyetlere katılmak isteyenler için 1 Ağustos'tan itibaren aşılamanın zorunlu olacağını açıklamıştı.

Suudi Arabistan’dan Hac kararı Suudi Arabistan’dan Hac kararı Suudi Arabistan, bu yıl sadece vatandaşlarına ve ülkede yaşayanlara hac izni vereceğini duyurdu.

Flaş yaptırım: Aşı olmayanların telefonu kapanacak Aşı olmayanların telefonu kapanacak Pakistan'da üçüncü koronavirüs dalgasının ardından flaş bir aşı yaptırımı kararı çıktı. Koronavirüs aşısı olmayanların telefonu kapanacak.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber