Tarih : 14.05.2021 - 21:58 Yorum : 0

Yerleşimci Terörü: Filistinlilere ateş açtılar

İsrail bir yandan Gazze’ye yönelik saldırılarına devam ederken bir yandan da Doğu Kudüs’te Yahudi yerleşimciler Filistinlilere tabancayla ateş açtı.

Yerleşimci Terörü: Filistinlilere ateş açtılar

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, İsrail'in bazı Filistinli aileleri zorla evlerinden çıkarma planı nedeniyle gerilimin arttığı Şeyh Cerrah Mahallesi'nde bir grup Yahudi yerleşimci ile Filistinlilerin birbirlerine taş attıkları görülüyor.

ATEŞ AÇILAN ANLAR KAMERAYA YANSIDI

Daha sonra Yahudi yerleşimcilerden ikisinin tabancalarını çıkarıp Filistinlilerin olduğu bölgeye doğru ateş açtığı anlar kameraya yansıyor. Şeyh Cerrah'ta Yahudi yerleşimcilerin ateş açması nedeniyle herhangi bir yaralanma rapor edilmedi.

ABD, İsrail işgaline yine sessiz kaldı ABD, İsrail işgaline yine sessiz kaldı ABD, işgalci İsrail’in sivilleri katletmesine rağmen desteğini esirgemiyor. İsrail’in Filistinlilere yaşattığı zulmü “meşru müdafaa” olarak nitelendirdi ve İsrail’e olan desteğini yineledi.

DESTEK YÜRÜYÜŞÜNDE 9 GÖZALTI

Öte yandan İsrail polisi, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde evlerinden zorla çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya olan Filistinli ailelere destek için gösteri düzenleyen gruba müdahale etti. Polis göstericileri dağıtmak için ses bombası kullandı, 9 kişiyi gözaltına aldı. İşgal altındaki Doğu Kudüs ile Batı Şeria'da 750 bine yakın Yahudi yerleşimci bulunuyor. Çoğu silahlı olan Yahudi yerleşimciler, işgal boyunduruğu altındaki Filistinlilerin hayatını daha da zorlaştırıyor.

İsrail El Halil'deki Filistinlilere saldırdı İsrail El Halil'deki Filistinlilere saldırdı İşgalci İsrail’in Filistinlilere uyguladığı şiddet devam ediyor. İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken, Batı Şeria bölgesindeki El Halil kentinde Filistinlilerin düzenlediği İsrail karşıtı gösterilere saldırdı. Saldırı sonucu 5 Filistinli yaralandı.

Avusturya’dan İsrail’in katliamına açık destek Avusturya’dan İsrail’in katliamına açık destek İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına sessiz kalan Avusturya hükümeti, Başbakanlık merkez binasına İsrail bayrağını çekerek tarafını belli etti.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber