Tarih : 22.10.2021 - 10:23 Yorum : 0

'Yılın yaşlısı' ödülünü reddeden II. Elizabeth hastanelik oldu

Geçtiğimiz günlerde 'Yılın yaşlısı' ödülünü reddeden ve doktor tavsiyesiyle İrlanda ziyaretini erteleyen İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, Çarşamba gecesini hastanede geçirdi. Dün öğle saatlerinde ise Windsor Kalesi'ne döndü.

'Yılın yaşlısı' ödülünü reddeden II. Elizabeth hastanelik oldu

Geçtiğimiz günlerde doktor tavsiyesi üzerine Kuzey İrlanda gezisini iptal eden ve 'The Oldie' dergisinin 'Yılın yaşlısı' ödülünü, ''Hissettiğim yaştayım'' diyerek reddeden İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, hastanelik oldu. Günlerdir sağlık durumuna ilişkin endişelerin olduğu Kraliçe Elizabeth'in son sağlık durumuna ilişkin Buckingham Sarayı'ndan açıklama geldi.

Kraliçe’nin Çarşamba gecesini hastanede geçirdiği ifade edilen açıklamada, 95 yaşındaki II. Elizabeth’in tedavisinin tamamlanmasının ardından dün öğle saatlerinde ise ikamet ettiği Windsor Kalesi’ne geri döndüğü de bildirildi.

II. Elizabeth (Elizabeth Alexandra Mary Windsor)

Buckingham Sarayı tarafından dün gece saatlerinde yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Kraliçe birkaç gün dinlenmek için tıbbi tavsiyenin ardından Çarşamba öğleden sonra bazı ön araştırmalar için hastanedeydi. Bugün öğle yemeği saatinde Windsor Kalesi'ne döndü ve morali yerinde.''

Elizabeth, son olarak mide iltihabı nedeniyle 2013 yılında hastaneye kaldırılmıştı.

Prens Philip ve Kraliçe

Öte yandan Kraliçe II. Elizabeth’in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip ise 9 Nisan tarihinde yaşamını yitirmişti.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber