2022-01-03 16:59:43

Yunanistan'ın Türk SİHA çaresizliği ülke basınına gülünç iddia yazdırdı

Yunanistan, birçok ülkenin talip olduğu Türk SİHA'larıyla baş edemeyince ülke basını yeni bir iddia ortaya attı. Yunanistan'da medya, Türk ordusuna karşı "aldatma taktiği" uygulanması gerektiğini vurguladı.

Yunanistan'ın Türk SİHA çaresizliği ülke basınına gülünç iddia yazdırdı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yunanistan'ın Türk SİHA'ları karşısındaki çaresizliği yine gözler önüne serildi. Yunan basınının ortaya attığı yeni iddia oldukça gülünç bulundu.  Yunan ordusuna tavsiyede bulunan ülke basını uygulanması gereken yeni savaş taktiğini yazdı. Haberde şu ifadeler yer aldı:

"Zafere ulaşmak için önemli bir unsur düşmanını kandırmak ve aldatmak. Uçaksavar, motorlu ve treyler topçuları, tanklar, tanksavar ve havan topları gibi ana silah sistemlerinin şişirilebilir maketleri, muharebe gücümüz açısından düşmana korkunç bir kafa karışıklığı yaşatacak. Bu planın etkisini çok daha fazla artırabilecek olan şey, bu şişme maketlerin aynı yer ve zamanda gerçek silah sistemleriyle birlikte hareket etmesi ve kullanılması olacak."

Yunan basını, bu taktikle Türk SİHA'larına  gerçek silah sistemleri ile şişme maketleri anlama fırsatı vermeyeceklerini iddia etti:

"Silah sistemlerimizin mankenlerinin hareketine gelince, bu tıpkı Trikala şehrinde kullanılan otonom ve sürücüsüz hareket eden otobüsler gibi, sensörler vasıtasıyla yönlendirilecekler.''

Şişme maketlerin acilen hazırlanması gerektiği belirtilen haberde yerdeki düzeni ve sevkiyatı ile ilgilenecek bir birimin en kısa sürede oluşturulması istendi.

Etiketler