2022-06-26 14:29:47 | Son Güncelleme : 2022-06-26 14:51:08

Yuva yıktığı iddiası ile suçlanan Ukraynalı mülteci açtı ağzını yumdu gözünü!

Rusya’nın saldırıları sonrasında Ukrayna’yı terk ederek İngiltere’ye giden 22 yaşındaki Sofiia Karkadym isimli genç mülteci, sığınmacı olarak girdiği evden 29 yaşındaki Tony Garnett ile çıktı. Ülke gündemine oturan bu olay sonrasında 22 yaşındaki Sofiia Karkadym “yuva yıkan” sözlerine çok sert ifadeler ile karşılık verdi.

Yuva yıktığı iddiası ile suçlanan Ukraynalı mülteci açtı ağzını yumdu gözünü!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ukrayna’daki savaş nedeniyle Lviv’den kaçan 22 yaşındaki mülteci Sofiia Karkadym İngiltere’ye sığındı. 10 yıldır birlikteliği süren Tony ve Lorna çiftinin yanına taşınan Ukraynalı mültecinin eve gelmesi ile çift arasında tartışmalar yaşanmaya başlandı. Genç kadın ile İngiliz adamın yakınlaşması sonrasında ikili evden ayrıldı ve kendi düzenlerini kurdu. 3 çocuk annesi Garnett, İngiliz medyasına açıklamalarda bulunarak Tony'nin kendisinden Lorna için ayrıldığını söyledi.

“ONA KAPIMIZI AÇTIK BÖYLE KARŞILIK VERDİ”

Sofiia'nın, ülkeye girdikten sonra Tony'i “gözüne kestirdiğini” iddia eden Garnett, “Ona evimizin kapılarını açtık ve o bana böyle karşılık verdi” diyerek sitem etti. Dünya çapında büyük yankı yankı uyandıran haber ve  “Yuva yıkan Ukraynalı mülteci” olarak tanınan Sofiia İngiliz medyasına konuştu.

“BEN KİMSEYİ ÇALMADIM”

Sofiia, “Ben kimseyi çalmadım. Bizim ilişkimiz gerçek ve harika. 29 yaşındaki bir adamın bilinçli bir kararı bu. Kimseyi çalmadım” yorumunu yaptı. Sofiia, ayrıca İngiliz medyasına da ateş püskürdü. Sofiia, “İngiliz medyası çok dramatik yaklaştı duruma” dedi. Instagram üzerinden aşkını fotoğraflarla belgeleyen Sofiia, “Ben kimseyi çalmadım. Gelen yorumlar ve tepkiler üzerine sosyal medya üzerinden bu paylaşımı yapmak istedim” ifadesini kullandı.

10 GÜNDE YUVA YIKILIR MI?

Sofiia, “29 yaşındaki bir adamın aşık olmaya, mutlu olmaya hakkı yok mu? Sizce gerçekten mutlu bir aileyi 10 günde yıkabilir miyim” diye sordu. Sofiia, “Anthony ve ben çok iyiyim” dedi.