Tarih : 29.07.2021 - 14:34 Yorum : 0

Zorunlu otel karantinasında 4. kattan çarşaflı kaçış

Avustralya'da Covid-19 tedbirleri kapsamında otel karantinasında olan bir kişi, 4. kattan çarşafları birbirine bağlayarak kaçtı.

Zorunlu otel karantinasında 4. kattan çarşaflı kaçış

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinde birçok ülke tedbirler kapsamında zorunlu karantina uyguluyor. Avustralya'da bu ülkelerden biriyken ilginç bir olay yaşandı. Brisbane eyaletinden Batı Avustralya eyaletinin başkenti Perth’e gelen bir kişi, hükümetin virüsün yayılmasını önlemek amacıyla uyguladığı tedbirler kapsamında bir otelde karantinaya alındı.

Batı Avustralya Polisi, adı açıklanmayan şahsın 20 Temmuz Salı günü yerel saatle 01.00 sıralarında kaldığı otelin 4. katının penceresinden çarşafları birbirine bağlayarak kaçtığını bildirdi. Polis sosyal medya hesabında yayınladığı gönderide, şahsın zorunlu karantinadan kaçmak için otelin 4. katındaki pencereden sokağa sarkıttığı çarşafların fotoğraflarını da paylaştı.

Yaklaşık 8 saat sonra polis tarafından yakalanan 39 yaşındaki şahıs gözaltına alındı. Korona virüs testinin negatif çıktığı belirtilen şahsa salgın tedbirlerine uymama ve yanlış/yanıltıcı bilgi verme suçlamalarının yöneltildiği belirtildi.

BİR DİZİ KAÇIŞ OLAYI YAŞANDI

Salgının başlangıcından bu yana ulusal ve iç sınırlarını kapatma, yurtdışı veya eyaletler arası uçuşlarla gelen herkese zorunlu otel karantinası gibi tedbirlerin uygulandığı Avustralya’da çok sayıda ülkedekinden daha az koronavirüs vakası ve can kaybı kaydedildi.

Toplam vaka sayısının 33 bin 726’ya ulaştığı ülkede şimdiye kadar 923 kişi salgın nedeniyle hayatını kaybetti. Fakat ülkenin Covid-19 tablosunda olumlu etkisi olan sert tedbirler, beraberinde bir dizi kaçış ve kaçış girişimini getirdi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber