26˚
30 Haziran 2022 Perşembe
NATO'dan iki ülkeye davet
29 Haziran 2022 - 17:00
NATO'dan İsveç ve Finlandiya'ya üyelik daveti
Son dakika haberi: NATO, İsveç ve Finlandiya'nın Madrid zirvesinde ittifak üyeliğine davet edildiği duyuruldu. Bildiri sonrası kameraların karşısına geçen NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, mutabakatın bu kararın önünü açtığını belirterek Türkiye'ye teşekkür etti. Stoltenberg, Ukrayna'nın NATO üyeliği konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.
''Ukrayna için bir yer bulmalısınız''
29 Haziran 2022 - 16:59
Zelenskiy NATO'ya seslendi: Ukrayna için bir yer bulmalısınız
Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, NATO Liderler Zirvesi'ne çevrim içi katıldı ve ''Ya Ukrayna'ya kazanmaya yetecek kadar acil yardım ya da Rusya ile sizin aranızda ertelenmiş bir savaş'' ifadelerini kullandı.
Putin kaybetti
29 Haziran 2022 - 16:12
NATO ülkeleri kazandı Rus lider Putin kaybetti!
İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi'nin öncesinde Türkiye, Finlandiya, İsveç ve NATO liderleri arasında kritik bir görüşme yapıldı. Görüşmeden mutabakat çıktı ve anlaşma sonucu Finlandiya'nın NATO'ya girmesiyle Rusya'ya karşı 1340 kilometrelik yeni bir cephe daha oluşacak. Bu durum NATO için büyük bir kazanım olarak nitelendirilirken Rusya için ise kayıp olarak değerlendirildi.
PKK'lı vekile soğuk duş
29 Haziran 2022 - 15:58
KK'lı vekil Kakabaveh soğuk duş: Benim için kara gün
Rusya’nın Ukrayna açtığı savaşın ardından NATO'ya sığınan İsveç-Finlandiya ile Türkiye arasında gerçekleşen zirvenin Türkiye lehine sonuçlanması PKK üyelerine soğuk duş etkisi yaptı. Daha önce İsveç hükümetini tehdit eden ve Türkiye'nin iadesini talep ettiği PKK'lı vekil Amineh Kakabaveh, mutabakata ilgili “Benim için kara gün” dedi. 
Hong Kong'da korkutan artış sürüyor: Günlük vaka sayısı 2 bini geçti
29 Haziran 2022 - 15:24
Kısıtlama geldi artış hızlandı! 2 bin eşiği aşıldı
Çin'e bağlı özerk ülke Hong Kong'da, nisan ayından bu yana günlük vaka sayısı, ilk defa 2 bini buldu. Haziran ayı ortasına kadar 1000 vakanın altında seyreden ülkede, ölüm gerçekleşmediği bildirildi.
Rusya'nın Kremençuk saldırısında bilanço ağırlaşıyor, onlarca kişi hala kayıp!
29 Haziran 2022 - 14:54
Bilanço daha da ağırlaşıyor, onlarca kişi kayıp
Rusya’nın Ukrayna'nın Kremençuk kentinde bir alışveriş merkezini vurmasının ardından onlarca kişinin halen kayıp olduğu açıklandı. Ukrayna sivillerin özellikle hedef alındığını söyledi. 
NATO Zirvesi’nde güldüren diyalog! Johnson'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Çok güzelsin
29 Haziran 2022 - 14:00
Johnson'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Çok güzelsin
İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi’ne Türkiye’yi temsilen Cumhurbaşkanı Erdoğan katılım sağlıyor. Aile fotoğraf çekimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson arasında geçen diyalog sosyal medyada gündem oldu. Johnson'ın kendisini parmağıyla göstererek Türkçe olarak "Çok güzelsin" ifadesini kullanması sonrasında kahkahalara boğulan Erdoğan, İngiltere Başbakanı'na aynı sözlerle karşılık verdi.
Japonya’da sıcaklıklar 150 yılın rekorunu kırdı! Hükümet elektrik tasarrufu çağrısın yineledi
29 Haziran 2022 - 13:28
Japonya’da sıcaklık 150 yılın rekorunu kırdı
Japonya’nın başkenti Tokyo’da son 150 yılın en sıcak Haziran ayı yaşanıyor. Ülkede termometreler bazı bölgelerde 40 dereceyi gösterdi. Sıcaklıklarla birlikte oluşabilecek enerji krizine karşı hükümet, elektrik faturası çağrısını yineledi.
NATO Zirvesi başladı
29 Haziran 2022 - 12:21
NATO Liderler Zirvesi başladı
İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi başladı. Dünya liderleri, Zirve'nin başlamasından önce aile fotoğrafı çektirdi.
İngiltere Başbakanı Johnson’dan tuhaf yorum: Putin kadın olsaydı Ukrayna'yı işgal etmezdi
29 Haziran 2022 - 11:14
Putin maço, kadın olsaydı Ukrayna'yı işgal etmezdi
Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı devam ederken İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rusya lideri Vladimir Putin'in kadın olması durumunda Ukrayna'yı işgal etmeyeceğini söyledi.
''Dönüştürücü ve tarihi kararlar alacağız''
29 Haziran 2022 - 10:59
NATO Zirvesi öncesinde Stoltenberg'ten açıklamalar
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi öncesinde açıklamalarda bulundu. Stoltenberg, ''Dönüştürü bir zirve olacak'' derken Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğine dair de tarihi bir karar verileceğini belirtti.
‘Taviz’ sorusuna cevap vermedi!
29 Haziran 2022 - 10:27
İsveç Başbakanı Andersson NATO'da imzalanan muhtırayı değerlendirdi
Türkiye ile muhtıra metnine imzalayan İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, Finlandiya devlet televizyonuna açıklamalarda bulundu. Ankara ile suçluların iadesi konusunda yakın diyalog kuracaklarını söyleyen Andersson, “kim daha çok taviz verdi” sorusunu ise cevaplamak istemedi. Terör yandaşı İsveç milletvekili Aminah Kakabaveh alınan karara tepki gösterdi ve Dışişleri Bakanı Ann Linde hakkında gensoru önergesi vermek için çalışmalara başlayacağı tehdidinde bulundu.
Erdoğan zafer ilan etti
29 Haziran 2022 - 09:56
Türkiye’nin NATO zaferi dünya basınında
Türkiye, İsveç ve Finlandiya’nın NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in aracılığı ile Madrid'de gerçekleştirdiği 4'lü zirveden önemli kararlar çıktı. Türkiye’nin istediği aldığı anlaşmanın sağlanması ABD basınında da geniş yankı uyandırdı. Üçlü muhtırayı flaş olarak duyuran ABD basını diplomasi kanadının açıldığına dikkat çekti. İngiliz Economist dergisi yaşanan gelişmeleri ise "Erdoğan'ın zaferi" olarak yorumladı.
ABD'nin ekonomisi böyle ti'ye alındı
29 Haziran 2022 - 09:50
ABD'nin enflasyonla mücadelesine konu oldu
Açıklanan son enflasyon verileriyle 41 yılın zirvesini gören ABD'de Merkez Bankası Fed'in de faiz artırımına gitmesi, ülke vatandaşları tarafından tepki çekti. ABD'nin enflasyonu kontrol altına almak için uyguladığı sistem, 21 yıl önce Ordu'da gerçekleştirilen yangın tatbikatına benzetildi.
3 günlük yas ilan edildi
29 Haziran 2022 - 09:30
Rusya’nın Ukrayna’daki AVM saldırısında bilanço artıyor! 3 günlük yas ilan edildi!
Rusya’nın Ukrayna’nın Kremençuk kentindeki Amstor Alışveriş Merkezi'ne düzenlediği saldırı sonrasında hayatını kaybedenler için 3 günlük yas ilan edildi. Saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 18’e çıkarıldığı duyurulurken bölgeden gelen fotoğraf kareleri dehşeti bir kez daha gözler önüne serdi.
Kötü haberi verirken yakalandı!
29 Haziran 2022 - 09:11
Macron'un Biden'a sözleri petrol fiyatlarını uçurdu
ABD Başkanı Joe Biden'a, Arap ülkelerinin rekor enerji fiyatlarını düşürmek için daha fazla petrol üretmeye yönelik girişimleri hakkında sözler söyleyen Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, kameraları fark etmedi ve kayda yansıyan sözleri, petrol fiyatlarını uçurdu. İkiliyi uyaran ise Biden'ın güvenlik danışmanı Jake Sullivan oldu.
"Türk Egesi" isim hakkı Türkiye'nin
29 Haziran 2022 - 09:06
AB'den Yunanistan'ı karıştıran 'Türk Egesi' kararı
Türkiye’nin 2021 yılından beri yürüttüğü turizm politikası sonuç verdi. Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Komisyonu (EUIPO), Ege’deki Türk sahillerinin reklamını yapan Türkiye’nin, “Turkegean (Türk Egesi)” isim hakkı başvurusunu kabul etti. AB’nin bu kararı Yunanistan’ı karıştırdı.
Önce şok dalgası sarstı ardından taşlar yağdı! İşte Rusya'nın AVM'yi vurduğu anların görüntüleri
29 Haziran 2022 - 08:52
Rusya'nın AVM'yi vurduğu anların görüntüleri
Rusya'nın Ukrayna'nın Kremençuk şehrindeki AVM'ye düzenlediği saldırıya ait görüntüler, bir parkın güvenlik kamerasından çıktı. Parka önce bir şok dalgası yayıldı ardından taşlar düşmeye başladı.
F-16 konusu masada
29 Haziran 2022 - 06:32
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Biden ile görüşecek
İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi bugün kritik bir görüşmeye ev sahipliği yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile bir araya gelecek. TSİ 18.45’te yapılması planlanan görüşme sonrasında verilecek mesajlar tüm dünya tarafından yakından takip ediliyor.
Dersine iyi çalışmış
29 Haziran 2022 - 01:30
Stoltenberg'in 'Türkiye' hassasiyeti dikkatlerden kaçmadı
'NATO için tarihi başarı'
28 Haziran 2022 - 23:43
Stoltenberg'den mutabakat yorumu: NATO için tarihi başarı
İspanya'da düzenlenen NATO zirvesinde Türkiye, İsveç, Finlandiya ve NATO arasında gerçekleştirilen 4'lü toplantıdan mutabakat çıktı. İsveç ve Finlandiya'dan teröre destek vermeme sözü alan Türkiye, iki ülkenin NATO üyeliğinin önünü açma kararı aldı. Varılan anlaşmadan memnuniyetini belirten NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ediyorum. NATO`nun açık kapı politikası, tarihi bir başarıya ulaştı. Finlandiya ve İsveç, suçluların iadesinde Türkiye ile çalışacak" ifadelerini kullandı.