Tarih : 24.11.2018 - 13:32 Yorum : 0

Açıköğretim Fakültesi AÖF VİZE SINAVI Soru Cevapları (24 KASIM) AÖF Vize Sınavı Yorumları TIKLA ÖĞRENN

24 Kasım AÖF vize sınav soru ve cevapları yayınlandı mı? sınava girmiş olan öğrenciler tarafından merak ediliyor. 24 Kasım 2018 tarihinden gerçekleştirilen aöf vize sınavı soru cevapları AÖF'ün resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı mı öğrenciler tarafından araştırılan konuların arasında yerini alıyor. İşte konuyla ilgili tüm merak edilen detaylar burada yer alıyor...

Açıköğretim Fakültesi AÖF VİZE SINAVI Soru Cevapları (24 KASIM) AÖF Vize Sınavı Yorumları TIKLA ÖĞRENN

AÖF Vize Sınavına girmiş olan öğrenciler 24 Kasım 2018 tarihinde yapılan sınavla ilgili aöf soruları ve cevapları,aof sorulari aciklandimi, aöf sınav soruları anadolu üniversitesi, aof soru cevaplari yayinlandimi gibi soruların cevaplarını merak ediyor. Sınava dair aradığınız detaylar ile ilgili gelişmeleri burada bulabilirsiniz...

AÖF VİZE SINAVI İLE İLGİLİ DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

24 KASIM AÖF VİZE SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

AÖF sınav soruları ve cevapları öğrenciler tarafından merak edilen konuların arasında yerini almış durumda. Sınava giren Adaylar Anadolum eKampüs "ekampus.anadolu.edu.tr/" aracılığı ile sınavda çıkmış sorulara ulaşabiliyor.

AÖF 24 KASIM 2018 SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 20 gün içinde Öğrenci Girişi sayfadan açıklanmaktadır. Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır. Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5 (beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

AÖF SINAVI BAŞARI DEĞERLENDİRMESİ NASIL OLUYOR?

AÖF Başarı Değerlendirmesi Öğrenci başarısının değerlendirilmesinde “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi” kullanılır. Bu sistemin uygulama esasları ilgili fakülte kurulunun önerisiyle Senato tarafından karara bağlanır.

Başarı notu, Senato tarafından belirlenen esaslara göre harf notuna çevrilir.

Harf notları ve katsayıları şunlardır:

Harf Notu Katsayısı

AA 4,00

AB 3,70

BA 3,30

BB 3,00

BC 2,70

CB 2,30

CC 2,00

CD 1,70

DC 1,30

DD 1,00

FF 0,00

Bu harf notlarına ek olarak;

DZ: Devamsız,

KL: Kaldırıldı,

MU: Muaf,

SD: Sorumlu Değil,

YT: Yeterli,

YZ: Yetersiz, harf notlu değerlendirmeler de yapılabilir.

DZ harf notu; devam zorunluluğu bulunan derslere devam koşulunu sağlamayan öğrenciye verilir. DZ notu; FF veya YZ harf notuyla eşdeğerdir.

KL harf notu; programdan kaldırılan dersler için verilir.

MU harf notu; öğrencinin bir yükseköğretim kurumunda alıp da başarmış olduğu ve ilgili birimin yönetim kurulu tarafından muaf tutulması uygun bulunan dersler için verilir.

SD harf notu; yapılan ders intibakı sonucu öğrencinin sorumlu olmayacağı dersler için verilir.

YT ve YZ harf notları; ilgili birim kurulunun kararı ve Senatonun onayıyla not ortalamasına katılması uygun görülmeyen derslerde, başarının gösterilmesi için kullanılır. Başarılı öğrenciye YT, başarısız öğrenciye ise YZ harf notu verilir.

Ders bazında başarı notuna alt sınır uygulanması, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi”ne göre ilgili birim kurulunun kararı ve Senatonun onayıyla belirlenir.

AÖF SINAVI SONUÇLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları” ve “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları”na göre belirlenir. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber